Pokój dla noworodka – o czym trzeba obecnie w pierwszej kolejności pamiętać w czasie jego urządzania?

Pokój dla noworodka – o czym trzeba obecnie w pierwszej kolejności pamiętać w czasie jego urządzania?

Przyjście na świat dziecka oczekuje od młodych rodziców faktycznie dość dużych przygotowań. Ostatecznie maluch wymaga odpowiednich warunków.

dziecko bawiące się w swoim pokoju

Autor: PARA
Źródło: PARA
Istotne znaczenie ma oczywiście przygotowanie komfortowego pokoju. Co przede wszystkim musi się w nim znaleźć? Jakie sprzęty są dzisiaj potrzebne? Pierwszym zakupem powinno być łóżeczko dla dziecka z jak najwyższej jakości materacem, jaki będzie stanowił odpowiednie oparcie dla pleców szkraba. Dodatkowo, wskazana jest też pościel dla dziecka z miękkiego i oddychającego materiału. Wybór pościeli jest na szczęście na tyle zróżnicowany, że na pewno znajdzie się coś odpowiedniego dla siebie.

Wybierając łóżeczko należy z kolei mieć na względzie fakt, że dzieci rosną bardzo szybo i łóżko powinno być w stanie „rosnąć” razem z nimi, chociażby przez dopasowywanie wysokości materaca. Oprócz pościeli, w łóżeczku przydatny jest też kocyk dla dziecka . Nad łóżeczkiem z kolei można umieścić zabawki, które swoim kolorem oraz wydawanymi dźwiękami z pewnością zaciekawią maluszka
.
Co w dodatku przyda się w dziecięcym pokoju? Przewijak, na którym, jak już sama nazwa wskazuje, będzie można przebrać maluszkowi pieluchę, bez ryzyka, że zabrudzi się fotel albo kanapa. Przewijaki niekiedy są wyposażone w pomocne półeczki, na jakich można przechowywać niezbędne akcesoria, chociażby pieluszki, puder, zasypkę lub środki higieniczne. W pokoju dziecka koniecznie trzeba umieścić również fotel. W jakim celu? Do karmienia. Na pewno faktycznie przyda się młodej mamie, bez względu na to, czy zamierza karmić naturalnie piersią bądź butelką. W sąsiedztwie fotela można położyć specjalną poduszkę do karmienia, która ułatwia podtrzymywanie dziecka.

dziecko w łóżku dziecięcym

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com
Taką poduszkę można sobie sprawić już podczas ciąży, gdyż spanie z większym brzuszkiem w czasie ostatniego trymestru może okazać się problematycznym wyzwaniem. Podsumowując, w pokoju maluszka w pierwszej kolejności musi się znaleźć funkcjonalne łóżeczko, jakie będzie można regulować wraz ze wzrostem dziecka.

Opublikowane w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź tu (http://www.angelka.pl/fotografia-noworodkowa/), na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

W dodatku, potrzebny jest również przewijak (zajrzyj koniecznie) i fotel do karmienia (więcej ciekawostek). Dla noworodka niezbędna jest też szafa na odzież. Na początek opisana liczba mebli powinna okazać się wystarczająca, jednakże z czasem z pewnością trzeba będzie pokój wyposażyć w miejsce na zabawki i dużo innych mebli.