Pogrzeby – na wieki wieków korzystny interes

Jednym z wyrobów, na który popyt zawsze występuje na takim samym poziomie, są nagrobki. Tradycja grzebania zmarłych i upamiętniania miejsca ich pochówkuliczy sobie setki lat. Z czasem typ i rodzaj nagrobków ulegały zmianom, dodawano coraz to inne tworzywa do ich produkcji. Oczywiście na każdym etapie rodzaj i tworzywo na płytę nagrobną zależy w największym stopniu od możliwości finansowych klienta.

zakłady usług kamieniarskich w każdym momencie były zakładami przynoszącymi zyski. Znajdują się one najczęściej obok cmentarzy, tam znajdują największą liczbę klientów. Im więcej więc cmentarzy w danym mieście, tym więcej jest takich punktów. Nie dziwi więc fakt, że frazy w rodzaju „kamieniarz warszawa” są tak często wyszukiwane na stronach internetowych.

Typy nagrobków

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki można podzielić na kilka rodzajów. Na pewno wymienić można nagrobki pojedyncze lub podwójne, zależnie od tego, ilu ludzi chce się pochować. W nagrobkach typu podwójnego nierzadko chowa się więcej niż dwojga ludzi, wówczas trumny umieszcza się jedna nad drugą. W sytuacji gdy pochowanych jest więcej członków rodziny, buduje się większą liczbę nagrobków obok siebie i otacza się je ogrodzeniem. Dróżki pomiędzy osobnymi nagrobkami warto udekorować żwirem; najlepiej prezentuje się jasny. Poza tradycyjnymi płytami stworzonymi z różnego typu kamienia, spotyka się także czasami nagrobki drewniane. Używa się ich jednak zazwyczaj jedynie przez pewien czas po pochówku, a później zastępuje nagrobkiem z kamienia. Nagrobek drewniany nie jest bowiem tak trwałym produktem i szybko się psuje, między innymi wskutek namoknięcia.

Kreator nagrobków
Stosunkowo nowym, a na pewno dostosowanym do obecnych warunków i wymagań klientów rozwiązaniem jest tak zwany kreator nagrobków. Jest to narzędzie, dostępne w witrynach WWW firm oferujących usługi pogrzebowe. Narzędzie to pozwala na samodzielny wybór takich elementów jak forma i kształt grobu oraz jego barwa, umieszczenie zdjęcia, tekstu oraz wybór przykładowych płaskorzeźb. Późniejszym etapem jest wysłanie gotowego projektu do wyceny. Dzięki temu narzędziu można uzyskać rozmaite nagrobki wzory są różne i dopasowane do różnych oczekiwań nabywców.