Podwórko bez ogrodzenia? Zapomnij!

Podwórko bez ogrodzenia? Zapomnij!

Nasz kraj to nie USA, nie da się zostawić własnej posesji bez należytego zabezpieczenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli szukać w tym pewnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również znaczne poczucie prywatności i własności. W dzisiejszych czasach jednocześnie mamy znaczny wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej wybieramy jednak na siatkę lub panele ogrodzeniowe. Co jest lepsze?

Należy wspomnieć na samym początku, że panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, które możemy zamontować z łatwością i szybko. Ponadto, są one na pewno w korzystniejszej cenie niż ogrodzenia (więcej o bramki obrotowe http://www.transcom-system.com.pl/pl/produkty/bramki-obrotowe-pionowe) panelowe Anotis lub kute. Stąd też taka popularność tego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyny plus. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, jednocześnie w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Jeśli mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najbardziej znane rodzaje to ogrodzenie plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju możemy zakupić w rolkach, co jednocześnie jest jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozłożeniu może się odkształcać, natomiast montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu niezbędne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, więc kupno tego to następny wydatek. Montaż to właściwie naciągnięcie drutów naciągowych na górze i na dole ogrodzenia systemowe. Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednakowoż w sytuacji prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych oraz przemysłowych. Panele to zwykle druty stalowe, jakie posiadają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Te ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to wielka zaleta, gdyż są bardziej trwałe niż w przypadku zwykłej siatki.
Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, że zakup paneli ogrodzeniowych będzie trochę lepszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest również bardziej trwałe i mniej podatne na odkształcenia, co zapewnia większą jakość na lata.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl naszym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link domeny internetowe i przejdź do nowej strony po szczegóły.

A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mowa o tego typu rozwiązaniach. Powinniśmy o tym pamiętać i kupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, lecz na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniejszą ilość niepotrzebnych zmartwień.