Podstawowe informacji o lampach medycznych używanych w różnego rodzaju salach operacyjnych i gabinetach.

Przy wielu badaniach i zabiegach właściwe oświetlenie odgrywa bardzo istotną rolę. Po pierwsze będzie pozwalało na to, żeby szczegółowo wszystko widzieć, bez zbędnych cieni i kontrastów. Dlatego też zwykłe światło słoneczne może nie wystarczyć, a potrzebne mogą być medyczne lampy dające odpowiednie światło. Niejednokrotnie tego typu lampy mają jeszcze inne właściwości, przykładowo wydzielają promieniowanie UV. Ten ostatni rodzaj jest dość powszechnie wykorzystywany w wielu gabinetach czy pomieszczeniach zabiegowych. (lampy medyczne) Dzięki swoim właściwościom niszczą one niebezpieczne dla zdrowia bakterie, wirusy i grzyby, zapewniając wszystkim odpowiednie bezpieczeństwo. Lampy UV dzieli się generalnie na dwa rodzaje, to znaczy bezpośredniego działania i przepływowe. Lampy bezpośredniego działania można włączać jedynie wtedy, gdy w danym pomieszczeniu nie ma żadnych osób, z tego też powodu stosuje się je na przykład w porze nocnej. Z kolei lampy przepływowe funkcjonować mogą cały czas, gdyż świecą jedynie w komorze dezynfekującej, do jakiej doprowadzane jest powietrze z pomieszczenia.

lampy medyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz takich lamp UV niezwykle istotną rolę spełnia również klasyczne oświetlenie, które ma pomagać w zabiegach oraz diagnostyce. Tego typu lampy medyczne posiadać muszą odpowiednią konstrukcję, która zagwarantuje odpowiedni typ oświetlenia. () Przykładowo lampy zabiegowe dawać powinny światło rozproszone, aby nie powstawały żadne nawet bardzo małe cienie.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju tematyka, zerknij na źródło info (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/) tam zamieszczone też Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij tu.

Za to lampy punktowe mają za zadanie w precyzyjny sposób rozświetlać jakąś niedużą część powierzchni, stosowane są bardzo często w gabinetach stomatologicznych, laryngologicznych czy ginekologicznych. Poza odpowiednio dobranym rodzajem światła od lamp wymagać się też będzie solidnej budowy, odpornej na różne zabrudzenia i konieczność częstego mycia.

Niejednokrotnie lampy takie mogą zostać zabrudzone różnymi wydzielinami, z tego też powodu niezbędne będzie ich systematyczne czyszczenie. Istotna jest również ich należyta jakość, po prostu muszą one być cały czas sprawne, jak są potrzebne, a nie przebywać ciągle w serwisie.