Podatki i miejsca pracy w Irlandii

Podatki i miejsca pracy w Irlandii

Jeśli pragniesz rozpocząć pracę w Irlandii, ten oto mały artykuł bez wątpienia stanie się dla ciebie użyteczny. Przeczytaj więc go starannie i obierz kierunek na piękne Cliffs of Moher i Dublin!

Jeśli planujesz podjąć pracę w Irlandii, ten oto mały artykuł na pewno stanie się dla ciebie przydatny. Przeczytaj zatem go uważnie i obierz kierunek na sławne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – w te wakacje liczba bezrobotnych w państwie Éire zaliczyła poziom niemalże 15 %, co sytuuje go na 5. pozycji w rankingach państw zjednoczonej Europy. To fatalna rzecz dla migrujących do Irlandii za robotą. Kraina jest gnieciona przez ciężki kryzys i dobrze jest odczekać parę miesięcy na odwrócenie koniunktury.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Podatki w Irlandii – podatkowo sytuacja układa się korzystniej. Podatki w ojczyźnie Guinessa są stosunkowo nieduże. Irlandia znajduje się na 9. miejscu zestawienia swobodnych ekonomicznie krajów globu. Polska zajmuje w nim słabiutką sześćdziesiątą czwartą lokatę. To musi cię nakłonić do odpalenia działalności gospodarczej w Irlandii.

List motywacyjny po angielsku – to niezbędna rzecz do CV. Jeżeli twoje możliwości językowe są niewystarczające, poproś osobę sprawną w jezyku królów o stworzenie listu. Możesz też wynająć anglistę w Internecie, lecz taka usługa będzie cię kosztować.

Opieka zdrowotna – lękasz się, że dogadasz się z doktorami? Żaden problem. W Irlandii jest centrum medyczne dla Polaków Medicus. Pracuje w niej mnóstwo doktorów wielu specjalizacji – laryngolog, ginekolog, stomatolog itp.. Sprawdź reprezentację WWW punktu, wklejająć w Google hasło „Medicus Dublin”

Praca za granicą to korzystna rzecz, nawet w czasach kryzysu. Pomyśl: poszerzasz swoje talenty językowe, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, zdobywasz doświadczenie, zawiązujesz nowe znajomości, oswajasz się z obcymi nacjami. Doradzałbym ci jednak, abyś poczekał parę miesięcy na emigrację. Depresja ekonomiczna minie i wtedy będzie prościej zdobyć dobrze płatną pracę bądź założyć dochodowe przedsiębiorstwo. Obecnie jednak wyniki finansowe Irlandii są kiepskie.

Źródło: Gazeta.ie