Plusy wilgotnego powietrza w naszym domu

Plusy wilgotnego powietrza w naszym domu

Nasze ciała do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dostatecznej ilości wody. I to nie tylko tej, jaką zjada się podczas posiłków i uzupełnia przeróżnymi napojami. Bardzo istotna również jest właściwa wilgotność powietrza w domu, która jak twierdzą lekarze, ma duży wpływ na kondycję i ogólną sprawność.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt suche powietrze w mieszkaniu może spowodować suchość paznokci i włosów, popękany naskórek a u niektórych osób także problemy z zatokami. Trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie zimową porą, gdy okna są dokładnie zamknięte i mieszkanie jest ogrzewane. Wiele osób może sobie nie zdawać w ogóle sprawy (adwokat wrocław) z faktu, że może mieć zbyt wysuszone powietrze w domu, a przecież tak niedużo należy wykonać, żeby to zmienić. Po pierwsze należy mieć w domu urządzenie do mierzenia wilgotności, za pomocą którego będzie można systematycznie sprawdzać jakość domowego powietrza. Jeśli okaże się, że wilgotność będzie zbyt niska, to niezbędnie powinno się podjąć jakieś działania, aby to poprawić (więcej szczegółów).

Jeżeli ten wątek Cię zainteresował, to odsyłam do strony (https://www.karitee.pl/pl/c/Swiece-wolnostojace/16), ponieważ odnajdziesz tam jeszcze więcej danych, które na pewno Cię zainteresują.

A zdecydowanie najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Dzisiaj w sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów nawilżaczy powietrza. Najprostsze i najtańsze modele to zwykłe pojemniki na wodę, które zawiesza się na kaloryferze. Pod wpływem ciepła woda będzie parować, powiększając jednocześnie wilgotność domowego powietrza. W podobny sposób działają nawilżacze parowe, choć przy nich niezbędne staje się podłączenie do prądu elektrycznego. W takich podgrzewaczach woda jest podgrzewana i później w formie mgiełki wyrzucana na zewnątrz, niestety urządzenia te są dość drogie w eksploatacji, gdyż potrzebują sporo energii elektrycznej. Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do wyprodukowania mgiełki która jest następnie wyrzucana z nawilżacza. Ogromną ich zaletą będzie wydajne i ciche działanie, natomiast nie nadają się do domów, gdzie są zwierzęta. Dbając o powietrze w mieszkaniu warto zadbać również o jego czystość, dlatego też warto znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza () i tam zasięgnąć informacji, co z tym można zrobić.