Plusy i minusy nauki języka rosyjskiego.

Rosja to wciąż potęga – polityczna, lecz również gospodarcza. Czyli można w sumie powiedzieć, iż filologia rosyjska w żadnym razie nie jest złym kierunkiem studiów. A w szczególności, że jęz. rosyjski to jeden z bardziej popularnych języków na świecie – dogadamy się po rosyjsku w naturalnie Rosji, ale również choćby w Kazachstanie. Można powiedzieć, iż filologia rosyjska to przyszłościowy kierunek. Jeżeli umiejętnie podejdziesz do studiów, kariery zawodowej, pewnie będziesz mógł, drogi filologu – przyszły, zarobić całkiem spore pieniądze.

bandera rosyjska

Autor: er Guiri
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób? Mógłbyś chociażby tłumaczyć polskie witryny internetowe – albo odwrotnie. Rosyjskojęzyczny Internet to naprawdę wielu użytkowników, którzy ciągle się bogacą. Chociaż tak czy siak należy porządnie podejść do wchodzenia do Rosji, bo to stosunkowo skomplikowane. Można także chociażby tworzyć teksty po rosyjsku. Jeżeli będą bardzo dobre, zapewne będziemy mieli nabywców. Jednakowoż akurat w przypadku języka rosyjskiego najgrubszą kasę mamy okazję uzyskać na tłumaczeniu. Wiem co mówię, bo w końcu jestem tłumaczem rosyjskiego – http://www.zelwak.pl/.

Zwłaszcza tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić całkiem duże pieniądze. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać sporych pieniędzy. Oczywiście nie jestem jakimś krezusem finansowym, ale fakty są takie, iż fachowy filolog, który bardzo lubi własny zawód, a więc pracuje całymi godzinami, jest w stanie niemało zarobić. Mam ogromną nadzieję, że nieco zdołałem Ciebie przekonać. Choć tak czy siak decyzja należy do Ciebie.

Za często ludzie podążają utartymi ścieżkami – a więc przykładowo studiujemy angielski… Naturalnie filologia angielska ma sporo plusów, lecz myślę, że w naprawdę wielu przypadkach powinniśmy poszukiwać innych kierunków studiów. W takim razie jak możesz zauważyć, generalnie filologia rosyjska to doskonały kierunek studiów. Pomyśl jeszcze nad tym wszystkim, lecz i tak myślę, że studiowanie filologii rosyjskiej to strzał w dziesiątkę. Nigdy nie zmienię własnego zdania. W szczególności, że nie ma ładniejszego języka, aniżeli rosyjski. Co do słuszności tej tezy naprawdę nie mam wątpliwości – Zdobądź więcej info.