Planujemy konferencje

Planujemy konferencje

Jeśli chcemy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, działań powinniśmy rozpocząć wiele tygodni naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Początkiem działań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja tego wydarzenia okazała się sukcesem? Czy program konferencji będzie podzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu

Autor: Instytut Przemiany
Źródło: Instytut Przemiany

Jeśli organizujemy szkolenie, warto porozmawiać z szkoleniowcami i trenerami, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników.

Jeżeli interesuje Cię problematyka omawiana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę, a na pewno będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Zajęcia powinniśmy układać blokami tematycznymi, przewidując przerwy na kawę lub posiłek. Magnesem dla uczestników bywa wieczór integracyjny, wyjście do opery lub spacer po mieście.

W przypadku konferencji musimy szczegółowo określić jej tematykę i poświęcić czas na opracowanie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, należy ich powiadomić dużo wcześniej, a w naszych finansach wziąć pod uwagę kwoty honorariów. Jeśli mamy ograniczone środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno skompletowanie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Na koniec pozostaje przygotowanie materiałów, które chcemy wręczyć uczestnikom.

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie mamy własne sale konferencyjne, albo zamierzamy zorganizować szkolenie lub konferencję w innym mieście, np. Wrocławiu, trzeba po prostu wyszukać w Intenecie. Otrzymamy szeroki wybór firm świadczących te usługi. Dobierajmy miejsce z rozmysłem, bo rozrywki, jakie oferuje metropolia, mogą odciągnąć uczestników konferencji.

Decydujmy się na sale konferencyjne z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie przeprowadzane w porze letniej, z nowoczesnym wyposażeniem, możliwością noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele podmiotów świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen pakiet usług – wybieramy właśnie takie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najszerszym powiadomieniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną przedsięwzięcia.
Źródło: Synergy Trainings