Pewne zakupy online – na co zwrócić swoją uwagę

Pewne zakupy online – na co zwrócić swoją uwagę

Coraz to więcej Polaków korzysta z propozycje e – sklepów. Jednak jak wypływa z ankiet, w dalszym ciągu czterdzieści proc. z nas obawia się, iż otrzyma inny produkt bądź taki, który będzie felerny czy nie będzie spełniać oczekiwań. Nieomal jedna trzecia polskich e-konsumentów lęka się, że paczka w ogóle nie dojdzie. By uchronić się przed oszustwem wskazane jest zapamiętać oraz stosować kilka prostych reguł.

Przy wybieraniu sklepu, w jakim pragnęlibyśmy zrobić sprawunki, warto kierować się opiniami pozostałych internautów np. . Wedle ankiet 42 proc.

Przejdź na naszą witrynę. Wyszukasz tam każdego dnia jedynie bieżący tekst. Szczegółowe wiadomości zapewne Ci się spodobają.

kupujących on-line deklaruje, że sugeruje się sądem innych o wybranym serwisie. Ujemna ocena wystawiona przez konsumentów może być dla nas sugestią lub ostrzeżeniem. Toteż warto zaczerpnąć wiedzy na serwisach służących do oceniania sklepów. Warto też wystawiać rzetelne opinie nie wyłącznie w momencie, gdy sklep nie spełnił naszych oczekiwań, lecz też wówczas gdy byliśmy usatysfakcjonowani.

zakupy

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie formy płatności proponuje wybrany sklep. Kiedy proponuje wyłącznie klasyczny przelew bankowy, powinniśmy się zastanowić czy na pewno chcemy wykonywać zakupy w owym sklepie. Realizując standardowy transfer musimy uzupełnić blankiet o własne dane jak też numer konta, co za każdym razem zwiększa niebezpieczeństwo oszustwa a także zhakowania naszych danych, jeśli pecet jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Płacenie kartą kredytową także może być niepewne. W owym przypadku również podajemy mnóstwo wrażliwych informacji. Przeto ważne jest, żeby sklep ( Tutaj dowiesz sie więcej) miał w ofercie opcje szybkich płatności online, dzięki którym jesteśmy automatycznie kierowani na stronę naszego banku. Nie trzeba uzupełniać żadnych informacji, dzięki czemu lepiej je ochraniamy.

Realizując zakupy Elbląg (przez internet) pamiętajmy, iż polskie prawo niesie wiele regulacji ochraniających prawa osób kupujących w sieci. Warto je poznać, żeby nie dać się naciąć. Sklep może postawić rozmaite warunki w regulaminie, ale i tak najistotniejsza jest ustawa ochraniająca prawa konsumenta.

Przy zachowaniu kardynalnych reguł zakupy internetowe będą nie tylko prędkie jak też proste lecz również bezpieczne. Szczególnie na tej stronie dodatkowe informacje. Bo wszak w tym wszystkim idzie, o radość kupowania.