Parę słów o felgach. Jakiego typu dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? Jak o nie dbać?

Parę słów o felgach. Jakiego typu dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? Jak o nie dbać?

Popularność felg aluminiowych rośnie w ogromnym tempie i jest to całkiem pozytywne zjawisko. Nie znaczy to natomiast, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla naszego samochodu. Tradycyjne “stalówki” ciągle posiadają mocne strony, o jakich nie powinniśmy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami stalowymi oraz takimi odlanymi ze stopów aluminium, która jest widoczna zaraz na początku to wygląd. Żaden amator tuningu wizualnego nie może obejść się bez odpowiednio dobranych felg aluminiowych do własnego samochodu. Takie koła sa w stanie zmienić każdego “kopciuszka” w samochód wzbudzający zachwyt pozostałych użytkowników szos. tutaj felgi stalowe tracą z kretesem. Te pospolite stalowe obręcze mają inne zalety, które gwarantują im niezmienne miejsce w sercach wielu kierowców. Są to przede wszystkim niska cena zakupu takich kół oraz łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz bardziej zachęcają swoją ceną, ale nadal nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Poczytaj również: http://www.braciapietrzak.pl/galeria/|http://www.braciapietrzak.pl/o-nas/”>http://www.braciapietrzak.pl/o-nas/|http://www.braciapietrzak.pl/referencje/”>http://www.braciapietrzak.pl/referencje/|http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/”>http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/|http://www.braciapietrzak.pl/kontakt/”>http://www.braciapietrzak.pl/kontakt/|http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/renowacja-lakieru/”>http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/renowacja-lakieru/|http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/”>http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/|http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-felg/”>http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-felg/}

Nawet jeżeli już przydarzy nam się zepsuć felgę, aż tak iż potrzebuje ona naprawy, stalową obręcz można często zregenerować za pomocą kilku porządnych uderzeń młotkiem. Nie da się tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces przywracania sprawności jest bardziej pracochłonny i wymagający specjalistycznego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg tradycyjnych spada coraz bardziej, ale dopóki z naszych dróg nie zniknął dziurawą nawierzchnię oraz zbyt wysokie krawężniki, wciąż będą jedynym dobrym zakupem dla posiadaczy samochodów.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
By nasze felgi – http://www.sportwheels.pl/product-pol-5122-OZ-SUPERTURISMO-GT-Felga-Aluminiowa.html – znajdowały się w jak najlepszym stanie powinniśmy o nie zadbać, dobrze nadaje się do tego preparat do czyszczenia felg. Niektórzy myślą, iż kosmetyki samochodowe stosuje się jedynie wewnątrz samochodu, ale jeżeli chcielibyśmy zachować najwyższą jakość felg, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez to nasze felgi (SportWheels.pl) będą wyglądały doskonale, a nie ma chyba nic milszego dla posiadacza samochodu, kiedy ktoś zachwala jego pojazd. Tego typu środki są dostępne w wielu sklepach – stacjonarnych, oraz w Internecie, nie ma więc problemu, żeby je dostać.

Poczytaj również: http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/lakiernictwo/|http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/usuwanie-rys/”>http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/usuwanie-rys/|http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/renowacja-skor/”>http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/renowacja-skor/|http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/pranie-tapicerki/”>http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/pranie-tapicerki/|http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-szyb/”>http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-szyb/|http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-materialow/”>http://www.braciapietrzak.pl/ochrona-ceramic-pro/ochrona-materialow/|http://www.braciapietrzak.pl/blog/jak-czyscic-i-konserwowac-wnetrze-samochodu/”>http://www.braciapietrzak.pl/blog/jak-czyscic-i-konserwowac-wnetrze-samochodu/|http://www.braciapietrzak.pl/blog/kosmetyka-samochodowa/”>http://www.braciapietrzak.pl/blog/kosmetyka-samochodowa/}