Oryginalne nagrobki z różnych tworzyw

Oryginalne nagrobki z różnych tworzyw

Kiedy umiera człowiek jest to tragedia i ogromny cios dla tych, którzy znali tę osobę oraz oczywiście dla całej rodziny. Śmierć jednak jest nieunikniona i zdarza się, że ludzie starsi zamawiają już za życia nagrobki dla siebie, albo wykupują miejsca na cmentarzach. Nagrobki w świadomości człowieka funkcjonują głównie jako symbol pamięci o ludziach, których znaliśmy i których kochaliśmy. Nie bez przyczyny buduje się je z materiałów niezwykle trwałych, aby zostawić ślad po człowieku przez jak najdłuższy czas. W czasach średniowiecza nagrobki stawiano zmarłym dopiero w rocznicę śmierci, obecnie jednak jest inaczej.

Nagrobki gotowe i na zamówienie

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie istnieją takie firmy produkujące nagrobki – (dalej), które chcą obniżyć wysokie koszty produkcji i zachęcić klientów niskimi cenami, przez co mają w ofercie gotowe płyty i całe grobowce niższej klasy, zwykle z Chin, których trwałość jest znacznie krótsza od marmurowych kamieni ciosanych w polskich zakładach. Płyta nagrobkowa ma być jak pomnik, chcemy, aby istniał tak długo, jak długo pamiętamy o zmarłym, stąd duża ilość osób, nawet mniej zamożnych, jest w stanie ponieść większe koszty aby jednak grób był jak najlepszej jakości. Popularne i bardzo trwałe są nagrobki – (oferta) granitowe takie jak tu: pomniki granitowe z pracowni kamieniarskiej.

Gdzie szukać firm kamieniarskich
możemy znaleźć dzisiaj bardzo duży wybór kamieni, z jakich robione są płyty. Firmy zajmujące się produkcją tego typu nagrobków tworzą je zazwyczaj pod klienta na zamówienie. Zobacz: Kamieniarstwo Borkowski.

Szeroki wybór nagrobków

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux

Klient ma możliwość opisać, w jakim kolorze ma być płyta, jak ma być duża oraz jakie ma mieć kształty. Oprócz usług związanych z samymi nagrobkami najczęściej zakłady kamieniarskie kują także na zamówienie rozmaite figurki oraz pomniki, jakie możemy zakupić wraz z nagrobkiem. W dzisiejszych czasach każdy pragnie aby miejsce spoczynku bliskiej mu osoby było wyjątkowe, aby przykuwało uwagę i budziło szacunek odwiedzających oraz będzie mówić wszystkim, jak ważna dla nas była dana osoba. Poza figurkami firmy tego typu oferują także różnego typu wzory, jakie możemy umieścić na grobach ().