Organizacja pogrzebu

Organizacja pogrzebu

Utrata bliskiej osoby jest zawsze koszmarnym wydarzeniem, niezależnie od jej wieku czy ewentualnych chorób, z jakimi walczyła. Obecnie diagnostyka daje możliwość na szybkie wykrywanie niektórych schorzeń, w związku z tym dużo osób jest z góry „przygotowanych” na śmierć, jednakże nawet jeśli jest to spodziewane wydarzenie, ból dalej jest taki sam.

Jednym z najbardziej problematycznych doświadczeń jest organizacja pogrzebu. Współczesne firmy pogrzeb oferują jednak dość zróżnicowany wachlarz usług i w sumie całość prac biorą na swoje barki, jako że mają świadomość tego, że dla rodziny zmarłego, zaplanowanie pogrzebu może być ponad siły.

różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużym zainteresowaniem charakteryzuje się obecnie chociażby kremacja zwłok Wrocław. Jest to konkurencja dla klasycznego grzebania ciała zmarłego w trumnach. Dzięki obecnej technice kremacja jest dosyć szybka i prosta. Rzecz jasna, pogrzeb (zobacz zdjęcie w krysztale) Wrocław nadal jest organizowany, ponieważ w grobie można łożyć urnę z prochami. To od bliskich zmarłego oraz jego ostatniej woli zależy to, w jaki sposób będą organizowane wszystkie ceremonie. Trzeba podkreślić, że usługi pogrzebowe Wrocław to najczęściej kompleksowe zajmowanie się pogrzebem, od transportu ciała, po ubranie zmarłego i umieszczenie go w kaplicy albo sali pożegnań. Dzisiaj dużo więcej osób decyduje się również na robienie makijażu osobom zmarłym, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Trend ten przyszedł do Polski z USA i od razu stał się nadzwyczaj popularny. Firmy pogrzebowe są w stanie zaoferować również szeroki wybór trumien, urn, wieńców oraz kwiaty koniecznych w czasie uroczystości pogrzebowych. Jest to duże wsparcie, gdyż rodzina może w jednej firmie dopełnić szereg obowiązków.
Organizowanie pogrzebu powinno bazować również na ostatniej woli zmarłego. Coraz częściej osoby, które oczekują już śmierci dają rodzinom wytyczne odnoszące się do tego w jaki sposób ma wyglądać uroczystość czy umieszczają podobne wskazówki we własnym testamencie. Z racji tego, że pogrzeb (sprawdź informacje) jest przeważnie faktycznie kosztowną usługą, wiele firm pogrzebowych oferuje transakcje bezgotówkowe, pozwalające na rozliczenie w momencie, gdy rodzina otrzymuje zasiłek pogrzebowy.