Optymistyczne wiadomości z bydgoskiego rynku pracy

Bydgoszcz. Miejsce magiczne, przepełnione zabytkami i bogate w kulturalne wydarzenia. To także miasto wysoce rozwijające się, wabiące inwestorów a także ludzi biznesu.

W Bydgoszczy prawie 40 proc. obywateli nie przekroczyło 35 roku życia, zaś wskaźnik ludności z wyższym wykształceniem wynosi 13,9 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto charakteryzuje duża aktywność gospodarcza, oraz wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz ) Miasto jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, w którym zarejestrowano 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z których ponad 97 procent stanowią firmy prywatne. Najbardziej powszechne rodzaje działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł, biura obsługi nieruchomości i firm czy transport. Duże miasta, to szeroko rozwinięte usługi gastronomiczne a także baza noclegowa, zwłaszcza w sytuacji gdy miasto dysponuje portem lotniczym.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele bez przerwy potrzebują kreatywnych pracowników, którzy z entuzjazmem i pasją poświęcą się czynnościom wykonywanym na nowym stanowisku pracy. Jakie profesje są mile widziane na terenie Bydgoszczy? Wystarczy zaznajomić się z listą ogłoszeń czy przejrzeć oferty pracy w internecie. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: , praca inżynier – a pojawią się nam wszelakie oferty.

Bydgoscy pracodawcy deklarują, że w jeszcze w tym roku będą w stanie zapewnić nowe stanowiska pracy.

Jeżeli przeczytane przez Ciebie w tym miejscu porady są niewystarczające, to ta wskazówka z witryny niechybnie okaże się godna Twojej uwagi.

I spodziewają się, iż obecny 2014 rok spowoduje polepszenie rynku. Pytani o to jak widzą przyszłość swoich firm, twierdzą, że nie czują obaw. (Sprawdź )
Czy sytuacja na bydgoskim rynku ekonomicznym rzeczywiście przedstawia się aż tak optymistycznie? Czy możemy mówić o definitywnym pożegnaniu kryzysu gospodarczego? Wszak nasze doświadczenie mówi nam, iż oświadczenia pracodawców to jedno, a szara rzeczywistość pokazuje nieco inny obraz. Jak to zwykle bywa, prawda stoi po obu stronach, gdyż statystyki z jednej strony dają powody do wiary w przyszłość, z drugiej nie jest to aż tak widoczna poprawa, którą możemy zobaczyć w mieście czy na szerszą skalę tj w województwie. Ale od czegoś trzeba zacząć…