Opinie o lekarzach – czy warto sprawdzać?

Opinie o lekarzach – czy warto sprawdzać?

Wielu pacjentów, zanim wybierze się do lekarza sprawdza opinie na jego temat w internecie. Trudno się dziwić chorym, że chcą sprawdzić, komu powierzają swoje zdrowie. Dawniej pogłoski na temat konkretnego lekarza nie dało się tak łatwo sprawdzić. Aktualnie nadal częściej radzimy się przyjaciół, jednak równie często zaglądamy na serwisy typu dobrylekarz. Podobne inicjatywy wymusza także duża konkurencja w branży medycznej. Szybko rośnie liczba tego typu portali, które zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na samych lekarzach.

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Można wyciągnąć z tego wniosek, że pacjenci nie mają do lekarzy ograniczone zaufanie. Łatwy dostęp do informacji sprawił, że są oni odbierani podobnie, jak inni usługodawcy, weryfikowani przez rynek. Od służby zdrowia oczekuje się obecnie nie tylko profesjonalizmu, ale także dobrej obsługi.Oczywiście analizując problem powinniśmy zadać sobie pytanie, czy faktycznie sieć jest wiarygodnym źródłem, jeśli chodzi o tego typu informacje.

Lekarze coraz częściej irytują się, że oceny internautów są niesprawiedliwe. Serwisy tego typu to także sposób na walkę z konkurencją. W internecie przecież łatwo udawać niezadowolonego pacjenta. Zaś wielu lekarzy pracuje nie tylko w państwowych przychodniach, lecz również w swoich prywatnych gabinetach. Niestety brak lepszych narzędzi oceny jakościowej służby zdrowia sprzyja powstawaniu kolejnych portali tego typu.

sala szpitalna

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak wiedzieć, że portale oceniające lekarzy to także niezły biznes. Wystarczy dokładnie się przyjrzeć, by pod profilami zauważyć linki sponsorowane. Oprócz tego właściciele portali zarabiają także na lekarzach. Profile są umieszczane na stronie za darmo, jednak po wykupieniu abonamentu lekarz może kontrolować zamieszczane treści. W ten sposób jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę na przykład frazę: okulista Kraków, pierwszym wynikiem będzie profil na znanylekarz.pl albo . Dobrze wypozycjonowana strona główna i droższy pakiet mogą zapewnić dobrą pozycję w wyszukiwarce. Co więcej na autoryzowanych portalach dominują raczej pozytywne opinie, co może budzić wątpliwości.

Naturalnie wszyscy korzystamy z tego typu serwisów. Warto jednak mieć na uwadze, że niezadowoleni pacjenci chętniej piszą swoją opinię, która jest zawsze tylko jednostronną być może bardziej złożonej sytuacji. Czasami zdecydowanie lepiej zapytać o opinię znajomych, niż obcych ludzi.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów transport całopojazdowy tu – te informacje także nie powinny pozostać pominięte.

Nierzadko zdarzają się aroganckie wpisy na temat lekarzy. Weźmy to pod uwagę, dokonując wyboru na ich podstawie.