Opcje znalezienia zatrudnienia wmałych polskichmiejscowościach na danych przykładach

Opcje znalezienia zatrudnienia wmałych polskichmiejscowościach na danych przykładach

Ogromna ilość kończących studia, po zakończeniu nauki, decyduje się zostać w mieście swoich studiów. Staje się tak nierzadko w przypadku wielkich miejskich miesjcowości studenckich, to jest Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice czy Gdańsk. Tam bowiem, szybko rozrastające się korporacje chętnie zatrudniają młodych, zdolnych ludzi. Nieliczni jednakże, kierowani sentymentem za rodzinną miejscowością,wracają do niej. Na przykładzie czterech małych miejsc zróżnych terenów Polski, postanowiliśmy przebadać, w jakiej dziedzinie stanowiska powinien znaleźćdomniemany absolwent.

agencja pracy

Autor: EU-OSHA
Źródło: http://www.flickr.com
Lubin zlokalizowany w obrębie dolnośląskim stał się miejscem działania grupy kapitałowej, będącej jednym znajważniejszych na świecie producentów miedzi i srebra (rynek pracy w Lubinie). Dlatego praca w miejscowości Lubin przeznaczona będzie głównie dla absolwentów fakultetów ścisłych. Oferty pracy w mieście Tczew,położonym w obrębie pomorskim, wiążą się zwłaszcza z krajoznawstwem. Oferty pracy na terenie miejscowości Tczew związane są zwłaszcza z promocją rejonu pomorskiego, wobec tego zamieszkanie w tych okolicach przynosi możliwość na dobrą pracę absolwentom takich fakultetów jak turystyka i rekreacja, hotelarstwo (zarządzanie hotelem) czy administracja (e Gospodarka).

Z kolei Ostrowiec Świętokrzyski jest ośrodkiem przemysłu hutniczego, wobec tego oferty pracy z tego rejonu naszego kraju dotyczą zwłaszcza hutnictwa. Jednak, z uwagi na drobną przedsiębiorczość, która stopniowo coraz aktywniej zdobywa Ostrowiec Świętokrzyski, oferty pracy tutaj są ukierunkowane zarówno do absolwentów wydziałów technicznych, jak i administracyjnych lub społecznych. Nowa Sól, miasto w rejonie lubuskim, specjalizuje się w branży budowlanej, metalowej, maszynowej, elektrotechnicznej, spożywczej, motoryzacyjnej orazelektronicznej (oferty w Ostrowie Świętokrzyskim).

Mimo, że stopa bezrobocia wydaje się niemała, różnorakość, stacjonujących tu zakładów, ułatwia znalezienie stanowiska w wielu zawodach. Lubin, Tczew, Ostrowiec Świętokrzyski jak i Nowa Sól to zaledwie przykłady małych miejscowości na mapie naszego kraju, które oferują wszak dużo mniej opcji niż ogromne studenckie centra, a jednak dają szansę na zadowalającą posadę po konkretnych kierunkach studiów.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do strony www, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo fascynujących Cię tematów, które są tam omówione.

Jeśli więc posiadasz sentyment do rodzinnej miejscowości, może warto namyślić się, jaki zawód pozwoliłby ci wrócić do niej po zakończeniu nauki bez obaw o przyszłość.