Okresowa analiza postawy pracownika

Nie od dziś wiadome jest, że na dobry wynik całej firmy składają się efekty pracy poszczególnych jednostek. Im większa zaś firma, tym pracowników więcej. Przy większej liczbie pracowników trudniej jest ich kontrolować i obserwować ich jednostkowe wyniki. Żeby to osiągnąć, sporządzona została tak zwana ocena pracowników. Wykonuje się ją na różne sposoby, które cechują się różnorodną efektywnością.

Pewne jest jednak, że taka ocena, wykonana z największą starannością, przyniesie pożądane rezultaty. Stwierdzono, że większa część firm w Polsce wdrożyła już tę metodę i z dobrymi rezultatami ją wykorzystuje. Głównym rodzajem jest tak zwana ocena okresowa pracownika .

Jeśli zainteresowało Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (http://rozwod.sos.pl/), a na pewno uzyskasz mnóstwo fascynujących danych na ten wątek.

Jak sama nazwa oceny podpowiada, że jest to rodzaj oceny wdrażanej co jakiś czas. W większej części przedsiębiorstw dokonuje się jej raz do roku, rzadziej dwa razy w roku.

dwoje ludzi na korytarzu

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Oceny pracowników na pewno dają duże korzyści dla przedsiębiorstw i ich zarządu. Dają bowiem cenne wiadomości dotyczące zatrudnionych osób, ich cech charakteru i umiejętności. Na podstawie wyników takiej oceny planuje się dalsze czynności, uzależnione od tych wyników. Może to być między innymi premia dla osoby, u której ocena pokazała duży wkład w pracę i lepsze wyniki niż u innych. Kontrole takie również niekiedy kończą się wypowiedzeniem lub uszczupleniem pensji.

Jeśli jesteś otwarty na świeże informacje na opisywane zagadnienia, to przenieś się do serwisu (https://www.bscav.eu/), a znajdziesz w tamtym miejscu istotne komunikaty, które okażą się niesamowicie pożyteczne.

Z tego powodu okresowa ocena najczęściej oznacza dla pracowników zwiększony stres i poczucie zagrożenia. Poza tym na podstawie wyników oceny przedsiębiorstwo może wprowadzić system szkoleń lub skierować danego pracownika na doszkalanie z zakresu, w jakim jego umiejętności są niewystarczające.

Niezwykle charakterystycznym typem oceny pracownika jest tak zwana ocena 360 stopni . Polega ona na zbieraniu opinii dotyczących danego człowieka od ludzi z jego najbliższego otoczenia w firmie. W wyniku zyskuje się szczegółowy obraz danego pracownika z perspektywy współpracowników i przełożonych. Co istotne, ocena taka obejmuje także wypowiadanie się podwładnych na temat przełożonego, co ma często wielkie znaczenie dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Z takich kompleksowych ocen można Zazwyczaj wywnioskować bardzo dużo na temat wkładu danej osoby w pracę przedsiębiorstwa.