Ogrodzenie posesji powinno łączyć w sobie funkcjonalność oraz estetykę.

Ogrodzenie posesji powinno łączyć w sobie funkcjonalność oraz estetykę.

Warto zadbać, żeby te same cechy charakteryzowały bramę wjazdową. Zależnie od kształtu działki i jej rozmiarów możemy wykorzystać kilka różnych rozwiązań. Które z nich będzie najwygodniejsze?

Krótka i szeroka posesja

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dom stoi na stosunkowo krótkiej, ale za to szerokiej działce najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bramy rozsuwanej. Jeżeli zależy nam na jak największej wygodzie, warto zastosować siłownik (www.arapneumatik.pl/k-65-silowniki-beztloczyskowe-parker-origa-napedy-liniowe-osp-p) elektryczny i zautomatyzować sterowanie skrzydłami. Dlaczego będzie to korzystne rozwiązanie? Postawienie domu to duży wydatek, a dodatkowe koszty trzeba ponieść na kupienie działki. Zdarza się więc, że niezbędne jest postawienie budynku na relatywnie niedużej posesji. Aby skrzydła otwieranej bramy nie obejmowały więcej miejsca, czy też nie zaczepiały o ściany innych elementów na działce, znacznie lepiej wybrać właśnie bramę rozsuwaną. Siłownik elektryczny i otwieranie na pilota to następne udogodnienia – w deszczowy czy zimny dzień nie trzeba będzie wychodzić z samochodu, aby ją otworzyć (sprawdzony siłownik elektryczny). Atrakcyjnym rozwiązaniem będzie więcej pilotów – np. dla każdego członka rodziny, który korzysta z samochodu, oraz jeden zostawiony w domu, aby w razie konieczności można było otworzyć bramę bez wychodzenia z budynku.

Wąska posiadłość

Jeżeli posiadłość jest długa, lecz wąska, można bez problemu zamontować bramę rozwieralną. Tak samo jak w przypadku działek szerokich, tutaj także znaczenie mają rozmiary działki. Na niektórych ciężko będzie zrobić bramę rozsuwaną ze względu na brak odpowiedniej ilości miejsca. Dodatkowo warto pomyśleć o elementach, jakie zagwarantują bezpieczeństwo – specjalne zasuwy i mechanizm gwarantujący stabilność skrzydeł po otwarciu to gwarancja, że auto nie zostanie zrysowane w momencie, gdy np. pojawia się silny wiatr. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę szerokość bramy. Jeżeli jest ona duża, na pewno stabilniejsza będzie taka składająca się z dwóch skrzydeł. (śruby trapezowe) Jeżeli wjazd na posesję nie jest szeroki, może wystarczyć w praktyce jedno skrzydło. Rzecz jasna warto zadbać o estetykę i dobrać wygląd bramy do całego ogrodzenia posesji.

Masz wielki problem z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona kontener z otwieranym dnem.

Wówczas uzyskamy w całości harmonijne i spójne ze sobą otoczenie.