Odpowiednia pielęgnacja Czy tereny zielone są konieczne w miastach?

Odpowiednia pielęgnacja Czy tereny zielone są konieczne w miastach?

Kiedy miasto ma utracić teren zielony, zazwyczaj dochodzi do protestów. Niełatwo jest bowiem godzić się z faktem, że coraz więcej parków znika, żeby na ich miejscu mógł pojawić się nowy biurowiec? Czy zieleń są niezbędne miastom, a jeżeli tak, to jak dobrze ją pielęgnować?

w parku

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Drzewa w miastach są bardzo ważne i nie podlega to żadnej wątpliwości. Przede wszystkim powinno się wiedzieć, że czyszczą one miejskie powietrze. Im mniej drzew w miastach, tym bardziej narażeni jesteśmy na choroby układu oddechowego. Dodatkowo rośliny te produkują tlen. Ludzie naprawdę go potrzebują. Drzewa wyparowują wodę w ciągu dnia, dlatego też ich obecność zapewnia chłodzenie w gorące dni. Poza tym powietrze staje się mniej suche.

Rzecz jasna dają również cień. Warto również zauważyć, jak wielu ludzi przebywa w parkach, kiedy pogoda jest odpowiednia. Świadczy to też o tym, że zieleń (pielęgnacja zieleni wrocław) daje możliwość relaksu, kontaktu z naturą w dużym mieście. Istnieją programy, które imitują dźwięk lasów i pozwalają na skupienie. Wydano także mnóstwo płyt z tego rodzaju muzyką relaksacyjną, dlatego też nie ma najmniejszych wątpliwości, co do zbawiennej roli drzew. Drzewa mogą stworzyć cudowną scenerię. Wpływają na estetykę całego miejsca. Jeżeli z miast przeprowadzana będzie niesprawdzana wycinka drzew Warszawa (profesjonalna firma), znikną takie rośliny, a dzieci nie będą mieć żadnego kontaktu z naturą. Drzewa – www – są również istotne dla asfaltowych dróg, ponieważ ich cień może pomagać w trakcie upałów przed zbyt dużym nagrzaniem takiej powierzchni. Rzecz jasna utrzymanie terenów zielonych jest kosztowne, a żeby naprawdę spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio pielęgnowane. Naprawdę ważne jest usługi przycinania drzew i krzewów. Należy to robić w taki sposób, żeby nie zepsuć żywotności drzewa. Powinno się również mieć świadomość w jakich miejscach należy sadzić rośliny. Nierzadko drzewa rosną zbyt gęsto, wtedy niezbędna jest wycinka drzew, na którą w wielu przypadkach musimy posiadać specjalne zezwolenie. Nie jest ono niezbędne, gdy planujemy wyciąć drzewo owocowe lub takie, które ma mniej niż 10 lat.

Aktualne czasy są bardzo stresujące dla wielu osób. Za dużo pracujemy, nierzadko mało śpimy, jesteśmy też narażeni na różne choroby. Zieleń może być naszym najlepszym naturalnym lekarstwem. Czas spędzany w parku, wśród przyrody, z całą pewnością uspokoi, pozwoli zapomnieć o codziennym pędzie i wyciszy. Ma to cudowny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Prócz tego drzewa bardzo dobrze wpływają na stan naszego organizmu. Każdy chce oddychać pełną piersią, czystym powietrzem – rośliny dają nam taką szansę, zdecydowanie nie warto jej zmarnować.