Odbiór techniczny lokalu – na jakie rzeczy koniecznie należy zwrócić uwagę?

Odbiór techniczny lokalu – na jakie rzeczy koniecznie należy zwrócić uwagę?

W końcu nadszedł ten dzień i stałeś się właścicielem swojego własnego mieszkania! Koniec trudnych wyborów, wdawania się w dyskusje z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i z większym doświadczeniem. Musimy tylko dostarczyć kartony, zawiesić firanki i… Ale, ale – nie za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja szybkiej przeprowadzki do wytęsknionego lokum jest bardzo obiecująca, ale nie możemy doprowadzić, by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo rzetelnie.

Jeśli chcesz poczytać więcej na opisywany temat, wejdź na odnośnik do witryny – informacje w tym miejscu zawarte są bardzo fascynujące.

Jeśli teraz dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy dalszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to niemały wydatek.

Z tego powodu na początek musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, warto zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych prac. Niezbędna jest precyzja i elementarna wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości.

Często prosimy o pomoc osoby, które ową sytuację mają już za sobą – nie jest to najlepsze wyjście. Nie mamy gwarancji, że dostrzegą wszystkie potencjalne usterki oraz, że będą posiadali zestaw specjalistycznych narzędzi. odpowiednim wyjściem jest pójście na odbiór techniczny z fachowcem. Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości i konkretnie będzie argumentował nakaz wprowadzenia zmian. Najbezpieczniej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie tudzież dom, np. techniczny odbiór (zobacz rzuć okiem) mieszkania od dewelopera, a ujrzymy listę ofert z której zapewne wybierzemy odpowiednią. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie chodzenia po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się jak należy, a my będziemy spać spokojnie w naszym wymarzonym m.