Odbiór mieszkania, o czym powinniśmy pamiętać?

Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, żywi nadzieję, że jest ono wykończone jak należy. Gwarancję najwyższej jakości będziemy mieć jedynie wówczas, gdy perfekcyjnie przygotujemy się do jego odbioru. Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Najważniejsze: pośpiech jest złym doradcą. Nie pozwólmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Pamiętajmy by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeżeli w tej chwili dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to niemały koszt czytaj dalej .

Umawiając się na odbiór mieszkania od dewelopera, warto zaprosić do oględzin osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na jakość wykonanych prac. Wskazana jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle naturalnym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości.
Zdarza się, że korzystamy z pomocy osób, które podobny dylemat już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie możemy mieć bowiem pewności, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

dojrzą wszystkie ewentualne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Mądrym posunięciem jest udanie się na odbiór techniczny z kompetentną osobą – . przedstawicielem firmy zajmującej się odbiorem mieszkań.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny kupowanej nieruchomości i fachowo będzie uzasadniał konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie (zobacz http://partnerzy.pl/zarzadzanie-najmem) czy dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której na pewno wybierzemy odpowiednią.

Czy chcesz zdobyć świeże informacje na opisywany wątek? Jeśli tak, to zobacz, jakiego rodzaju wiadomości posiada porządna treść (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/), niewątpliwie również Cię zafascynują.