Ochrona danych personalnych, co oznacza to pojęcie?

Ochrona danych personalnych, co oznacza to pojęcie?

Przez wzgląd na coraz większą popularność sprzedaży internetowej w Polsce, spora część osób prywatnych traktuje prowadzenie sprzedaż w sieci jako dodatkowe źródło dochodu a przy tym ewentualność połączenia swojej pasji wraz z realizacją zawodową.

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Założenie sklepu internetowego to wspaniała okazja na powrót na rynek pracy dla mam, lub osób, które zdecydowały się wykonywać jedynie pracę zdalną. Dla wielu osób, założenie prywatnej firmy to wielka szansa na spełnienie marzeń o własnym biznesie.Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy i dostawa do domu to najczęściej wymieniane powody, które skłaniają Klientów do dokonywania zakupów przez internet. Dla posiadaczy sklepów jest to możliwość dotarcia do milionów osób, które korzystają z internetowych zakupów. Łatwość założenia oraz względnie nieduży wkład własny w rozbudowanie sklepu jest czynnikiem, który skłania coraz więcej osób do założenia e-sklepu.Podejmując się takiej działalności, powinniśmy wcześniej zapoznać się z przepisami prawa, zwłaszcza z ustawą o ochronie danych osobowych, która informuje iż jeśli jesteśmy posiadaczami sklepu internetowego i wykorzystujemy dane swoich klientów – mamy obowiązek rejestracji bazy klientów w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Obowiązek ochrony przetwarzanych danych osobowych posiada każdy posiadacz e-sklepu. Wiąże się to nie tylko z koniecznością jego rejestracji u GIODO, ale też właściwego zabezpieczenia i zarządzania bazą. Jeżeli chcemy poszerzyć temat GIODO, możemy skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: ochrona danych osobowych w sklepie internetowym (produkty w ofercie firmy).

internetowy sklep

Niestety, dane nam było się w ostatnim czasie wielokrotnie przekonać, jakie są konsekwencje wycieku wrażliwych danych z baz dużych firm. Miało to niedobry wpływ zarówno na ich wizerunek, jak również wiązało się z karami finansowymi.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany zagadnienie, odwiedź serwis spoiwo budowlane, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

W Polsce kary za błędy czy nieprawidłowości mogą być znaczne. Najbardziej rygorystyczne to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Uprawnione osoby do obsługi informacji dotyczących identyfikacji osoby fizycznej mają obowiązek zachowania ich w tajemnicy.

Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele wartych polecania postów? Jeśli chcesz wejść na rzeczywiście przydatny portal, to zalecamy ten serwis.

Administratorem danych osobowych może być każdy pracownik firmy, który zdobędzie uprawnienia do zarządzania danymi na stronie od właściciela sklepu.