Obowiązkowe ubezpieczenie społeczne – wszystko co trzeba o nim dzisiaj wiedzieć – najnowsze informacje

Obowiązkowe ubezpieczenie społeczne – wszystko co trzeba o nim dzisiaj wiedzieć – najnowsze informacje

Tematyka ubezpieczeń społecznych ma dziś bardzo duże znaczenie. Jest to istotna wiedza, przede wszystkim dla osób pracujących, którym odtrącana jest spora część wynagrodzenia właśnie ze względu na przymusowe ubezpieczenia.

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, co mamy dzięki temu zagwarantowane. Jest to oczywiście darmowa (po uiszczeniu składek) służba zdrowia, która daje nam potrzebną opiekę zdrowotną. Jest to naprawdę znacząca kwestia, ponieważ ciężko sobie wyobrazić samodzielne opłacenie leczenia w momencie, gdy dopadła nas niebezpieczna choroba bądź też ulegliśmy fatalnemu w skutkach wypadkowi. Ubezpieczenie daje nam ten komfort, że zostaną pokryte najwyższe koszty naszego leczenia, więc możemy czuć się bezpiecznie. Inną częścią ubezpieczeń jest składka emerytalna, która jak sama nazwa wskazuje jest naszą gwarancją tego, że po przejściu na emeryturę będziemy dostawali godziwe świadczenia emerytalne. Jeżeli chodzi o Zus aktualne składki, to wskazane jest odwiedzić witrynę internetową tej instytucji, gdzie odnajdziemy szczegółowe informacje. Znajduje się tam także w pełni aktualna wysokość składek Zus.

Koszty, jakie musi ponieść każdy właściciel firmy

Niestety, ale wszyscy właściciele przedsiębiorstw, przede wszystkim tych najmniejszych, skarżą się na zbyt wysokie składki Zus przewidziane dla pracodawców. Okazuje się, że nawet przedsiębiorca zatrudniający jedną osobę jest zobowiązany uiścić składkę Zus w wysokości około 1000 zł raz w ciągu miesiąca, co stanowi ogromny koszt.
Pamiętajmy, że możliwe jest również otrzymywanie wcześniejszej niż emerytura renty z powodu stanu zdrowia, który uniemożliwia kontynuowanie dalszej kariery zawodowej. Potrzebne jest w takim przypadku skierowanie na badania, które potwierdzą lub zaprzeczą pojawieniu się naszej choroby oraz dadzą pewność, że choroba nie daje szansy nam podjęcie jakiejkolwiek aktywności zarobkowej. Zdecydowanie, osoba borykająca się z poważnymi dolegliwościami na tle zdrowotnym powinna zastanowić się nad podobnym rozwiązaniem. Samo podjęcie próby otrzymania renty nic nie kosztuje, a wszyscy wiemy, że można zyskać w ten sposób faktycznie dużo. Przechodząc na rentę, ma się również ogromną ilość czasu, którą możemy spożytkować na dokładne leczenie.