O równowadze ciała i intelektu, czyli w jaki sposób kreatywnie, a także skutecznie podnieść efektywność swoich pracowników

O równowadze ciała i intelektu, czyli w jaki sposób kreatywnie, a także skutecznie podnieść efektywność swoich pracowników

O równowadze między pracą a prywatną sferą życia dosyć dużo się dzisiaj mówi i słyszy. Szefowie niektórych koncernów i mniejszych rodzinnych firm idą krok naprzód i nie prowadzą jałowych dyskusji, ale wprowadzają w czyn zalecenia specjalistów. O tym, że nawet typowy pracownik jest najważniejszy, wiemy od dawna, sęk jednak w tym, aby odpowiednio zadbać tak o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, jak i o to, by każdy podwładny miał zapewnione dodatkowe benefity.

praca biurowa

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu asystentki, doświadczone kadrowe czy programiści mogą uczestniczyć np. w bezpłatnych kursach, wyjazdach integracyjnych bądź okolicznościowych imprezach. W obecnych czasach trudno o moment relaksu. Jeśli ktoś ma bardzo stresująca pracę, to tym bardziej musi znaleźć choćby te pół godziny dziennie, żeby się odprężyć. Jednakże po powrocie do domu nie zawsze znajdzie się czas na parominutowy spacer bądź lekturę dobrego kryminału. Stąd najrozsądniejszym wyjściem z patowej sytuacji zdaje się być zapewnienie pracownikowi chwili relaksu w… pracy. Na przykład, na rynku już funkcjonują instytucje, które oferują masaż biurowy. Chociaż niektórzy sądzą, że zapraszanie masażysty do zakładu pracy jest sporą przesadą bądź nawet ekscesem, to równocześnie należy pamiętać, że doceniony i odstresowany pracownik jest o dużo bardziej zmotywowany, a także ma więcej odkrywczych pomysłów. Corporate wellness (czym jest corporate wellness) to określenie na razie mało znane naszym pracodawcom. Zresztą niektórzy szefowie są wyjątkowo skąpi i na taki cel pieniędzy wcale wydawać nie zamierzają. Tymczasem gdy pracownik rzadko choruje, to jednocześnie nie bierze zwolnień – zresztą jak dowodzą specjaliści, opracowanie i wprowadzenie projektu prozdrowotnego może przynieść wiele innych korzyści.

masaż

Źródło: pixabay

A przecież nie trzeba wcale decydować się od razu na masaż biurowy – sprawdź szczegóły na czy paroletnią współpracę z ekskluzywnym gabinetem spa. Można natomiast bez obaw zacząć wprowadzać mniej przełomowe zmiany. Przykładowo, meble biurowe (Liberty – hurtownia papiernicza wrocław) nie w każdym przypadku są odpowiednio dopasowane do potrzeb pracujących sześćdziesięciolatek, więc jeśli któraś z pań skarży się na ból krzyża, to warto kupić dla niej komfortowe krzesło obrotowe bądź choćby biurko z regulacją.