O jakich kwestiach powinien wiedzieć dobry szef

O jakich kwestiach powinien wiedzieć dobry szef

W swojej pracy czujesz się bezpieczny i doceniany. Dostajesz dobre, możesz liczyć na terminowo opłacane składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz należytą opiekę medyczną. Pracodawca zdaje sobie sprawę z faktu, że chcesz być również rodzicem, więc bez trudu łączysz pracę z życiem rodzinnym. Bajka?

praca w biurze

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Niestety, nierzadko okazuje się, że tak… Czy istnieje zatem pracodawca idealny? Na wizerunek dobrego szefa składa się parę elementów. Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo, odpowiednie wynagrodzenie czy pozytywna atmosfera w pracy.

Idealny pracodawca (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypalenie-zawodowe-czym-jest-jak-sie-przed-nim-bronic) to ten, który w momencie kryzysu i szalejącego bezrobocia, da pewne zatrudnienie. Od wielu lat to jeden z najbardziej istotnych czynników w naszym kraju. W jaki sposób skontrolować pewność trwałego sukcesu rynkowego przyszłego pracodawcy? Dowiedzmy się, czy firma w ciągu ostatnich lat przeprowadzała zwolnienia grupowe oraz czy można zauważyć jej rozwój.

Wynagrodzenie jest istotnym elementem zatrudnienia, mimo to oprócz średniego wynagrodzenia 3500 brutto, brane są pod uwagę regularne wypłaty oraz odprowadzanie składek ZUS. Z tego względu regularność przelewów, odprowadzanie wysokość składek ZUS – pamiętanie, by należyte sumy widniały na koncie pracownika w dniu, w którym powinny, jest niezmiernie ważną kwestią.

Dobry szef to przede wszystkim uczciwy człowiek. Jeżeli więc pracownik fizyczny udowodni, że przy codziennym pełnieniu swoich obowiązków narażony był na trwałe zużycie odzieży własnej, pracodawca powinien zdecydować się płacić pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży roboczej (). Albowiem pracodawca jest zobowiązany do prania, konserwacji, naprawy, odkażania odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej swoich pracowników. I dobry szef o tym pamięta.

rozwój pracownika

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Pracę traktujemy jak wyzwanie, pragniemy sięgać dalej i wyżej, wyznaczać nowe cele. Duże znaczenie ma dla nas rozwój. Dzisiejszy pracownik to człowiek, który podejmując się pracy, rozpatruje, czy będzie mógł wystarczająco rozwinąć skrzydła. I nie należy się temu dziwić, ponieważ stanie w miejscu, praca (Szukasz zatrudnienia? Sprawdź stanowiska – workservice praca recepcja warszawa) bez wyzwań, po prostu są powodem frustracji. Cenimy pracodawców, którym zależy na rozwoju kadry. Taki szef to prawdziwy skarb.