O czym należy pamiętać wynajmując auto za granicą?

O czym należy pamiętać wynajmując auto za granicą?

Nawet jeśli mamy własny pojazd, czasem zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni skorzystać ze świadczeń wypożyczalni samochodów. To często spotykana praktyka w wypadku wyjazdów za granicę, ponieważ żeby dotrzeć do jakiegoś obcego kraju, zazwyczaj korzystamy z linii lotniczych.
Jeżeli nie posiadasz w tym temacie odpowiedniego doświadczenia, z pewnością docenisz kilka porad, które tu dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przede wszystkim trzeba korzystać ze świadczeń znanych na rynku firm, które oferują wynajem (Lankamer – przewozy autokarowe mazowieckie) samochodu. Alternatywą mogą być pośrednicy, którzy zapewniają kontakt do wypożyczalni, ale nie są odpowiedzialni za samą jej ofertę.

Ta oferta tanie opony online jest bardzo atrakcyjna i jeżeli szukasz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Dlatego też jeśli mimo rezerwacji konkretnego pojazdu w chwili, gdy będziesz chciał go wypożyczyć, pojazdu na placu nie będzie, tylko renomowana firma będzie miała stosownie dużą flotę, aby zaproponować inne auto. Prawdopodobnie ceny w takich wypożyczalniach będą trochę większe, jednak czasem pieniądze nie są najważniejszym czynnikiem. W czasie wynajęcia trzeba też sprawdzić czynnik CDW, zatem jaki ma być własny wkład w razie wystąpienia szkody. Opłata najmu może, lecz nie musi zawierać składki Collision Damage Waiver.

produkcja

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że CDW nie jest ubezpieczeniem, a jedynie rezygnacją firmy z domagania się kompletnej wartości straty w wypadku drogich w naprawie szkód. Trzeba się ponadto dowiedzieć, jak dużo trzeba będzie zapłacić, jeżeli pojazd będzie skradziony. W czasie wynajęcia pojazdu oferowane mogą być odpowiednie pakiety ubezpieczeń, przykładowo Super CDW czy też Ekstra Tu.

Warto byłoby z niego skorzystać, jednak trzeba także zwracać uwagę na jego zakres, gdyż ubezpieczenie to może objąć np. jedynie opony i lusterka, nie zaś cały samochód.