O czym należy pamiętać, projektując pomieszczenia magazynowe? Co ma znaczenie, gdy chodzi o funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa?

O czym należy pamiętać, projektując pomieszczenia magazynowe? Co ma znaczenie, gdy chodzi o funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa?

Są takie miejsca, w których konieczne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności. Trzeba zadbać o takie rzeczy już podczas wykonywania projektu pomieszczeń.

magazyn

Autor: David Krieger
Źródło: http://www.flickr.com
Mowa o magazynach, gdzie należy wiedzieć o paru sprawach.

Magazyn jest miejscem służącym do składowania różnych towarów. Należy tutaj zatroszczyć się o odpowiednią organizację, ale również o sprawy bezpieczeństwa. Kiedy chodzi o sprawę pierwszą, to ważne jest stworzenie stref, jakie będą pełniły poszczególne funkcje. Meble zastosowane do przechowywania powinny być trwałe i oznaczone w taki sposób, żeby było wiadomo co i w jakim miejscu się znajduje. W ten sposób sprawniej uda się dotrzeć do potrzebnych artykułów. Właściwie oznaczone muszą być również trasy, po których poruszają się wózki widłowe. Chodzi przede wszystkim o znaki na posadzce o wyraźnym białym albo żółtawym kolorze.

Nie czekaj! Jeśli intryguje Cię ten tekst, to następny istotny link znajdziesz w tym linku. Napisz nam swój wniosek – będzie nam niebywale miło.

/J]

Tego typu znaki poziome pozwolą także zadbać lepiej o poziom bezpieczeństwa wszystkich pracowników.

Zainteresował Cię ten opis? Przejdź więc do następnego artykułu i czytaj ramię obrotowe do myjni dużo o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Co więcej, podczas załadunku lub rozładunku ważne jest także ułożenie słupków i łańcuchów, jakie zamkną niebezpieczne miejsce i będą ostrzeżeniem przed WChodzeniem na taki teren. Istotne jest także zrozumiałe wytyczenie drug ewakuacyjnych i przeszkolenie osób zatrudnionych w taki sposób, ażeby byli świadomi, w jaki sposób z nich korzystać.

Ta wiedza bez wątpienia będzie przydatna w momencie zagrożenia, jakim okaże się przykładowo wybuch pożaru. To tylko część rzeczy, o jakich nie można zapominać, tworząc magazyn. Natomiast są one szalenie ważne.