O czym musimy pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku?

O czym musimy pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku?

Nim zbudujemy swój własny upragniony domek, będziemy zmuszeni wykonać kilka czynności. Pierwszym krokiem będzie postaranie się o zezwolenie na inwestycję. W następnej kolejności można zacząć myśleć o zaczęciu budowy. Niekiedy warto jeszcze przed złożeniem w podania o pozwolenie na budowę przeprowadzić tak zwane badania geotechniczne. Nie są one koniecznie do uzyskania decyzji administracyjnej, jednak dobrze je wykonać albowiem unikniemy w tenże sposób kłopotliwych niespodzianek podczas gdy będziemy już na półmetku budowy.

więcej tutaj

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie jest to istotne kiedy widzimy iż nasza działka jest wilgotna, po nawet niewielkim deszczu długo utrzymuje się woda. Niezbędne będą wówczas badania geotechniczne.

Namawiamy – naciśnij tutaj wygrodzenia siatkowe i przenieś się na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie nowe oraz fachowe artykuły.

Polega to na wykonaniu paru, co najmniej 3 odwiertów o głębokości 3-6 m. Ilość odwiertów uzależniona jest od tego, jaki typ budynku chcemy postawić (dom z piwnicą czy bez piwnicy).

Nierzadko rezultat owych ekspertyz sugeruje nieopłacalność stawiania budynku podpiwniczonego.

Zaciekawił Cię omawiany temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy tekst, który niewątpliwie niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Wnioski które uzyskamy po zrealizowaniu badania to: opis przeprowadzonych badań, rysunki techniczne (na przykład przekrój gleby) oraz wnioski i zalecenia co do konstrukcji fundamentów w taki sposób, ażeby zagwarantować ochronę przed ich podmakaniem, a więc i całego domku.

Niestety, badania geotechniczne – polecana firma – do tanich nie należą, ich koszta według informacji z popularnego serwisu budowlanego to 1000-1500 zł. Na koszty ma wpływ wielkość parceli jak również rodzaj budynku jaki zamyślamy budować. Niemniej jednak warto takie koszta ponieść, bowiem są one dużo mniejsze niż późniejsza korekta źle wybranej techniki budowania budynku.

Po zrealizowaniu tych wszystkich czynności możemy bez problemu rozpocząć budowanie. Niewiele nas wtenczas już może zaskoczyć a z pewnością ustrzeżemy się przed dużymi ponadplanowymi wydatkami. Kolejną istotną rzeczą którą musimy przemyśleć będzie ogrzewanie jakie będziemy stosować bo ono także źle dobrane potrafi generować znaczne koszta.

Dość rozsądną inwestycją jest wykorzystanie instalacji gazowej. Kolejną opcją jest zbudowanie kominka w pokoju dziennym z nadmuchami dystrybuującymi ciepło po całym mieszkaniu. Zbyteczne są wówczas grzejniki.