Nikt nie ma ochoty spowiadać się Skarbówce ze swych przychodów, jednak zostaliśmy do tego ustawowo zobowiązani

W obecnych czasach robienie rozliczeń na szczęście jest już dosyć proste oraz nie zajmuje dużo czasu.
Dawniej rozliczanie podatkowe było istnym koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Musieliśmy udać się do placówki po druki, bo nie można było ich ot tak po prostu wydrukować. Potem trzeba było się samodzielnie męczyć z ich uzupełnieniem. Nie istniały żadne programy internetowe do rozliczenia tego dokumentu. Trzeba było uzbroić się w ołówek, kalkuLator i dużą dawkę cierpliwości. Później jeszcze trzeba było odstać swoje w ogromnej kolejce oraz stoczyć bój z niemiłą urzędniczką w okienku. Obecnie na szczęście to już przeszłość. Żyjemy przecież w XXI wieku i nawet do naszych urzędów dotarła komputeryzacja.

Niniejszy artykuł ma ciekawe informacje na omawiany temat – jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę beton na ściany, która omawia podobne problemy.

Możemy ściągnąć dokument z internetu. Nie trzeba go nawet drukować. Wszystko da się wypełnić online w 15 chwil. Program podpowie nam co i gdzie należy wpisać. Sam wszystko zsumuje, więc niepotrzebny będzie także kalkulator. Wypełniony dość łatwo dokument będziemy mogli wysłać do Skarbówki przez internet. Prędko i bez stresu. Najistotniejsze jest to, że nie będzie trzeba z domu wychodzić i niczego drukować. Nie będziemy marnować papieru, co przyjaźnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swe dane będzie można zachować.

Wobec tego uzupełnianie PIT-u w następnym roku będzie już znacznie łatwiejsze. Po prostu program pobierze nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmieniliśmy na przykład nazwiska, to wszelkie pozostałe informacje (imiona czy PESEL) powinny się zgadzać.