niezbędne płatności ZUS

niezbędne płatności ZUS

Ustawa stanowi, że ubezpieczenia społeczne mogą być obligatoryjne, dobrowolne, bądź jest możliwość im nie podlegać. Od pracownika trzeba odprowadzać składki na wszystkie cztery warianty ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Składki ZUS trzeba uregulować do 5 dnia kolejnego miesiąca dla jednostek budżetowych, wytwórni budżetowych i gospodarstw pomocniczych, 10 dnia kolejnego miesiąca dla osób fizycznych opłacających składkę, do 15 dnia kolejnego miesiąca dla innych płacących składki, w tym dla osób fizycznych i partnerów spółek cywilnych płacących składki za pracowników, także dla osób prawnych. Nie zastosowanie się do owych warunków grozi karą grzywny.

Czy chcesz dokładniej przeanalizować prezentowany na tej stronie temat? Jeśli tak, bez obawy kliknij tutaj, by zobaczyć więcej ciekawostek (https://www.maciejwozniak.com/sprawy-karne/)!

Mnóstwo ludzi zastanawia się jak odliczyć internet (źródło artykułu). Od 2013 r. istotnie przekształciły się normy które dotyczą owej ulgi. Została ona zatrzymana jedynie w stosunku do osób, jakie dopiero zaczynają korzystać z Internetu. Odliczenie przysługuje płacącemu podatki wyłącznie w kolejno po sobie przebiegających dwóch latach podatkowych, o ile w czasie poprzedzającym te lata nie stosował tego potrącenia. Zmiana rozporządzenia o PIT rozszerza ulgę internetową dodatkowo o internet przenośny. Oznacza to, że potrącimy koszty dotyczące korzystania z Internetu za pomocą aparatów mobilnych i telefonów komórkowych. Zakres zniżki dotyczy również wydatków za wykorzystanie Internetu w kawiarenkach internetowych. Z ustawy wykreślono poprzedni zapis, zgodnie z którym odliczenie na Internet było realne wyłącznie w razie wykorzystywania sieci w miejscu zamieszkania.W 2015 r. za sprawą nowego rozporządzenia pozostała zminimalizowana wielkość podatników uprawnionych do korzystania ze zwolnień z obowiązku używania kas fiskalnych.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś działają równorzędnie dwa rodzaje zwolnień, w jakich nie musi być używana kasa fiskalna. Takie zwolnienie jest zależne od wielkości obrotu i od zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Z profilu działań wypływa, że docelowo zmniejszać się będą jakiekolwiek zwolnienia z konieczności używania kas fiskalnych przy prowadzeniu rejestrów obrotów. Więcej na .