Naklejki reklamowe – skuteczny pomysł na  propagowanie firmy

Naklejki reklamowe – skuteczny pomysł na propagowanie firmy

Od lat dostrzegamy w każdym miejscu, gdzie się da, naklejki. Ten całkowicie trywialny wynalazek pozwolił na zastosowanie niezwykle ładnych zdobień, dekoracji, reklam – dosłownie wszędzie.

Autor: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z ciekawszych ról naklejek, choć właściwie prościej nazwać je samoprzylepnymi arkuszami, są różnego rodzaju naklejki na wystawy sklepowe. Tego rodzaju naklejki na szybę, jakie pozwalają bez trudu komponować witrynę i podkreślić jej wystrój, a dodatkowo w razie potrzeby mogą być bez kłopotu zdjęte, są używane bardzo chętnie w pasażach handlowych, w których duże sieci z ubraniami z tygodnia na tydzień zmieniają swoje witryny. Zmieniana jest witryna, jaka sama w sobie bywa czasami dziełem sztuki, więc trzeba także coś zrobić z szybami, które – dobrze by było – mają tworzyć całość z przekazem witryny: kolorystyką, ustawieniem manekinów, no i rzecz jasna chodzi też o przekaz wiadomości: reklamowe naklejki na szybę bardzo często mówią w dużym skrócie o tym, jak znaczna jest promocja w takim miejscu, gdy tylko nadchodzi sezonowa wyprzedaż.

Nomar Tarnów

Źródło: Nomar.com.pl

Innym znakomitym, twórczym zastosowaniem naklejek reklamowych większego rozmiaru jest zastosowanie ich na środkach komunikacji miejskiej. Od dawna, jak tylko komunikacja miejska licznych miast umożliwiła wykupienie powierzchni jej pojazdów jako powierzchnię reklamową, naklejki były już w użyciu, bo wielokrotne przemalowywanie takich pojazdów to olbrzymi kłopot i wydatek. Dlatego zaczęto stosować samoprzylepne arkusze, które świetnie trzymają się tak metalu, jak i szyb. Osobom w tramwajach to nie wadzi, a ludziom, którzy dostrzegają tak oklejony pojazd z zewnątrz wpada w oko, szczególnie, jak układ wykorzystanych nalepek komponuje się w pewien sposób z sylwetkami ludzi siedzących w środku. Genialnym użyciem może być umieszczenie sylwetki ciała modela lub modelki tak, by postać będąca na krześle w pojeździe mimowolnie dołączyła do niej swoją głowę.

Chciałbyś poznać więcej na ten temat – na pewno spodoba Ci się bieżąca treść, którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji kliknij w link.

Ludzie oglądający coś takiego z zewnątrz z pewnością zapamiętają taki widok na długo, a o to chodzi w reklamie.

Oczywiście naklejki na szybę są stosowane także w zwykłych autach, szczególnie służbowych – każdy właściciel firmy próbuje rzucać w oczy, czemu więc własnych aut nie przekształcić na jeżdżące powierzchnie reklamowe? Zdawać by się mogło, że użycie takich nalepek jest znane od lat, a niektórzy wciąż wpadają na nowatorskie pomysły.