Najważniejsze zadanie dla wielu przedsiębiorstw to jak zminimalizować koszty działalności. Są metody, jednym z nich jest outsourcing

Najważniejsze zadanie dla wielu przedsiębiorstw to jak zminimalizować koszty działalności. Są metody, jednym z nich jest outsourcing

Więcej i więcej słychać o zjawisku outsourcingu, także personalnym. Jest to jedna z opcji, która opiera się na polecaniu zrobienia pewnych procesów biznesowo-kadrowych pochodzącemu z zewnątrz dostawcy usług. Z outsourcingu czerpią przedsiębiorstwa zmierzające do uzyskania optymalnej struktury organizacji, które pragną skupić swoje nakłady na najważniejszych funkcjach biznesu.

zobacz
Przedmiotem outsourcingu personalnego są funkcje oraz zadania pomagające w funkcjonowaniu danej organizacji, w tego typu akurat sytuacji bez wątpienia chodzi o funkcje personalne. Polega to zwyczajnie na wydaniu zlecenia przedsiębiorstwom z zewnątrz zrealizowania zadań i całych procesów personalnych. W kontraście przykładowo od outsourcingu rekrutacyjnego, strategia ta nawiązuje do każdego z procesów, które mają związek z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Warto zdawać sobie sprawę ponadto, iż outsourcing może być uskuteczniany przy jednoczesnym wykorzystaniu zewnętrznych działów kapitału ludzkiego.

W takim przypadku mamy okazję poprawić jakość usług firmy, czy koncentracji na najważniejszych celach biznesowych.

Jeśli opisywany tekst jest dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj malowanie oznakowania poziomego – poznasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Efektem nie do końca chwalebnym może być jednak zwolnienie znacznej liczby pracowników, którzy wcześniej byli odpowiedzialna za zadania, jakie podległy outsourcingowi. Outsourcing to narzędzie często wykorzystywane przez niewielkie przedsiębiorstwa. Zatrudnienie specjalisty na etat, przykładowo praca dla informatyka, z reguły jest związana z znacznymi kosztami. Im wyższa specjalizacja, tym koszty naturalnie wzrastają. Koszy te jednocześnie mamy szansę zmniejszyć właśnie poprzez outsourcing personalny (więcej na ten temat). Przykładowo przedsiębiorstwa, jakich działalność przynosi zarobki jedynie okresowo nie są zbyt chętne,by zatrudnić pracowników na etat.

link

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie, zatrudniają pracowników tylko i wyłącznie w określonych okresach muszą się liczyć z wysoką zmianą ekipy zatrudnionej. Stan taki może spowodować spadek jakości usług. Jeżeli będziemy czerpać z ousourcingu personalnego, możemy być pewni, że zatrudnimy odpowiednich ekspertów w najważniejszych dla firmy okresach. Równocześnie, ogromna zaletą jest też to, że zrobimy to nie ponosząc ogromnych wydatków finansowych, a tak byłoby, jakbyśmy mieli pracownika działającego na etat.