Najlepsze programy lojalnościowe dla przedsiębiorstw

Najlepsze programy lojalnościowe dla przedsiębiorstw

Współczesny marketing to mnóstwo skutecznych narzędzi, które warto zaprzęgać. Jak wiemy, komunikat perswazyjny ma namówić konsumenta do nabycia konkretnego towaru. Teoria mówi też, że o ile artykuł spełnia potrzeby i będzie później jeszcze potrzebny klientowi, z pewnością raz jeszcze wybierze tę markę. A co w sytuacji, kiedy na rynku funkcjonuje kilka marek, które mają w ofercie wyroby o niemal identycznej jakości? Wtedy trzeba stymulować lojalność klienta do firmy.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby utrwalać więź pomiędzy biznesem i klientem, wymyślono skuteczne programy lojalnościowe.ciąg dalszy zabawki dla psa zabawki dla psaNajbardziej rozpowszechnione opierają się na tym, że kupujący otrzymuje punkty za dokonane zakupy, które może potem wymienić na fanty.

Doskonałą zachętą do korzystania z oferty przedsiębiorstwa jest również przyznawanie korzystnych zniżek za częste zakupy. Programy lojalnościowe (polecana strona: zostały zaprojektowane na bazie obserwacji psychologicznych. Od lat badacze wiedzą, że ludzki umysł lubi dostawać „nagrody”. Nie okłamujmy się, człowiek właściwie zachowuje się tak samo jak pies, który za sztuczki otrzymuje kość. To już jest wdrukowane w umysł, nad tym nie można panować. Można to zrozumieć na przykładzie gier pecetowych – gracz ma robić rozmaite rzeczy, zbierać punkty i tak dalej, by mieć jakąś gratyfikację. Gdyby mózg nie działał w ten sposób, gałąź zabawowa chyba by upadła. Co frapujące, nagrody rozdawane w ramach programów lojalnościowych nie muszą być obowiązkowo atrakcyjne – klienci zwykle odczuwają zadowolone nawet z niewielkich prezentów.

Programy lojalnościowe funkcjonują również w dziedzinie business to business. Rozmaite działalności oferują swoje usługi i produkty innym działalnościom gospodarczym. Zdobycie częstych zamówień jest bardzo pożądaną rzeczą, dlatego biznesy starają się, by wykreować więź z klientami. Można to robić na różne sposoby – najpopularniej używane są rozmaite nagrody dla przedstawicieli marki-klienta.