Na pewno szata ozdabia każdy produkt, dlatego tak istotne jest, aby pamiętać o jak najlepiej zaprojektowaniach opakowaniach

Na pewno szata ozdabia każdy produkt, dlatego tak istotne jest, aby pamiętać o jak najlepiej zaprojektowaniach opakowaniach

Opakowania produktów są coraz ważniejsze w działaniach komunikacyjnych. Ma to miejsce na przykład przy okazji stale rosnących samoobsługowych form sprzedaży. Tym samym, jak reklama i pozostałe formy promocji mają działać na klienta bardziej w odległości czasowej i psychologicznej, to opakowanie powinno działać konkretnie, w miejscu sprzedaży.

W dzisiejszych czasach, jednym z najbardziej pewnych metod budowania przewagi konkurencyjnej jest najbardziej profesjonalne wykreowanie i wypromowanie produktu. Kapitalizm i gospodarka wolnorynkowa, gdzie

Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com

duża ilość producentów działa na tym samym rynku i produkuje ten sam produkt, sprawia, że wyróżnienie konkretnego produktu jest bardzo konieczne.

I to na każdym poziomie, nawet pakowanie saszetek jest ważne. Każdy produkt ma właściwie ograniczoną ilość czasu, ażeby zwrócić na siebie uwagę potencjalnego konsumenta, który przechadza się alejką w supermarkecie. To oznacza, że opakowanie musi rzeczywiście silnie oddziaływać na wzrok oraz na zmysł dotyku. Gdy tworzymy opakowanie musimy pamiętać o trzech najbardziej istotnych funkcjach . Pierwsza z nich – ochronna, jest niezwykle istotna, konieczna, żeby produkt(zobacz etykiety winylowe) był trwały, jednak dzisiaj ważniejsze są dwie pozostałe funkcje – użytkowa i reklamowa.

Wartość użytkowa opakowania to z pewnością podniesienie estetyki i jakości danego produktu. Jednocześnie, takie opakowanie po zużyciu produktu może pozostać w domu konsumenta i otrzyma tak zwane „drugie życie”. Pozwala to na częstszy kontakt konsumenta z marką, większą świadomość jej istnienia, a także wzrost rozpoznawalności produktu wśród konkurencji. Z innej strony użyte kolory i typografia niezwykle zapadają w pamięć, jednakże tu już wchodzimy na obszar kolejnej funkcji opakowania(polecamy regranulat styropianowy cena) – reklamowa.

opakowanie telewizora plazmowego

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Ta funkcja ma za zadanie, ażeby wyróżnić produkt, umożliwiają to elementy werbalne, czyli slogan, etykieta, a także niewerbalne, czyli symbole, kształt i grafika. W dzisiejszych czasach, jak przekonują fachowcy, lepiej działają elementy niewerbalne, bo znaczna ilość informacji, jakie odbiera człowiek dociera do niego właśnie tą drogą. To istotnie one najmocniej wpływają na opinie i postawy, a co najbardziej istotne, na decyzje o zakupie. Miejmy więc na uwadze, ażeby o opakowaniu pomyśleć podobnie, jak o produkcie. Bo co z tego, że posiadamy najlepszy produkt, jak nikt go nie kupuje przez słabe opakowanie. Szata może nie zdobi człowieka, ale opakowanie z pewnością zdobi każdy produkt.