Na jaką pomoc mogą liczyć centra badawcze oraz czy środki są duże?

Na jaką pomoc mogą liczyć centra badawcze oraz czy środki są duże?

Aktualnie w materialnej perspektywie duży akcent kładzie się na badania i na wprowadzenie ich w firmach. Wsparciem na taki cel jest program Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy chcący skorzystać z tego wsparcia muszą wziąć udział w konkursie.
Można by starać się o dotacje unijne na badania w ogłoszonym konkursie w ramach programu branżowego.

bieżnik

Autor: Ian Barbour
Źródło: http://www.flickr.com

Badania muszą tyczyć się nowych rozwiązań, które byłyby stosowane do przewozów pasażerskich i towarowych. warunkiem uzyskania pomocy materialnej jest wprowadzenie efektów badań w swojej firmie albo udzielenie koncesji na wykorzystywanie takich rozwiązań przez inne podmioty gospodarcze.

Jeżeli spodobały Ci się elementy owego wpisu, to do zobaczenia (https://www.intersport.pl/sporty/fitness-trening/odziez-treningowa/dresy-treningowe-reebok.html) jest również kolejna strona, gdzie odkryjesz sporo szczegółów na ten temat.

Jeszcze odmiennym wyjściem jest sprzedaż tych rozwiązań na rynku. Jest jeszcze konkurs, w jakim o pomoc mogą starać się firmy z działu chemicznego. W konkursie tym nie mogą brać udziału duże podmioty, zatem pieniądze do uzyskania są małe. Ale można uzyskać trzydzieści milionów złotych.

Należałoby zaciekawić się tym, że jest możliwe otrzymanie wsparcia finansowego bardziej znaczącego niż typowe.

Czytasz teraz bardzo interesujący wpis, więc zapewne zaciekawi Cię też ten udostępniony tutaj (http://beforya.pl/) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Dla mikro spółek może to być dodatkowa premia wynosząca 15 punktów procentowych. Jest to premia, której warunki udzielania są różne. W konkursie związanym z badaniami nad rozwiązaniami szynowego taboru jest jak najszersze rozpropagowanie rezultatów badań. W wypadku firm funkcjonujących w branży chemicznej warunkiem jest jak najwyższa współpraca w konsorcjum. W konkursach mogłyby wziąć udział przeważnie najmniejsze przedsiębiorstwa, ponieważ z tworzonych centrów badawczo-rozwojowych będą korzystać głównie one same.

Dofinansowanie może być przeznaczone na kupno aparatury i tworzenie takich centrów z zakupem działki oraz robotami budowlanymi włącznie. Do uzyskania jest kwota 41,36 mln złotych, a maksymalnie to 55% kosztów.