Na co zwracać uwagę zakupując podarek pod choinkę?

Na co zwracać uwagę zakupując podarek pod choinkę?

Świąteczne koszty najlepiej zaplanować należycie wcześnie. Dla wielu osób gorączka bożonarodzeniowych sprawunków już się rozpoczęła. Co Polacy najczęściej nabywają na Gwiazdkę? Choć zazwyczaj pierwsze bożonarodzeniowe akcesoria pojawiały się w marketach po Święcie Zmarłych, to w tym roku już na początku października można było zauważyć liczne objawy Gwiazdki. Jeśli właśnie poszukujecie pomysłu na upominek pod choinkę, przypominamy najpopularniejsze świąteczne podarki.

świąteczna choinka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kosmetyki, czyli praktyczny upominek. Statystyki wykazały, że 48 proc. ankietowanych w większości wypadków kupuje dla bliskich kosmetyki. Hurtownie oferują wiele kompletów dla kobiet i mężczyzn, co wydaje się niezłym rozwiązaniem dla wielu Polaków. Z pewnością jest to praktyczny podarek. Warto jednakże pamiętać o smakach osób, którym zamierzamy dać podarek. Telefony komórkowe, bluzeczki, szaliki, skarpetki królują pośród paczek schowanych pod choinką. Aż 31 proc. badanych stwierdziło, że częstokroć kupuje krewnym odzież.

To praktyczny podarunek, jednak niekiedy okazuje się, iż jest nieudany, bo niewielu pragnie dostać po raz kolejny krawat czy ciepłe skarpety. Coraz to bardziej popularnym upominkiem staje się książka. Choć Polacy rzadko czytają, to bardzo entuzjastycznie wybierają na podarki przeróżne publikacje. W 2012 roku 29. proc badanych zadeklarowało kupienie książki dla najbliższej osoby.sprawdź więcej beton dekoracyjny magnat beton dekoracyjny magnatZazwyczaj rodacy sięgają po poradniki. Dla młodzieńców popularnymi podarunkami są rollerblade, konsole komputerowe, tablety, scott rowery – Scott rowery. Pieniądze – sprawdzony podarek? Okazuje się, iż dla wielu osób wciąż najlepszym podarkiem są pieniądze.

To niezła opcja dla tych, którzy nie mają wolnego czasu na sprawunki, a przy tym wolą ustrzec się rozczarowania osoby, jakiej ofiarują podarek.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej lampa wisząca do pokoju młodzieżowego na prezentowany wątek – informacje okażą się na pewno bardzo wciągające, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Jeżeli bliska nam osoba posiada skonkretyzowane zamiłowanie (przykładowo wędkarstwo), sprawę mamy ułatwioną. Wielu Polaków kupuje bliskim gadżety, takie jak pokrowce na laptopy czy termosy. Nierzadko są to rzeczy, których ktoś nie sam nie planuje kupić, ale ucieszy się na ich widok – ludzie lubią niespodzianki. Przy poszukiwaniu gadżetu warto pamiętać o zainteresowaniach osoby, której pragniemy dać podarunek.