Na co zwracać uwagę, jeżeli chcesz znaleźć firmę, która fachowo zajmie się utylizacją dokumentów?

W każdej firmie gromadzone są tajne dane, jakie nie powinny zostać udostępnione. Zaliczają się do nich np. faktury za dokonane usługi, wydruki komputerowe czy nawet odręczne notatki, tworzone podczas pracy. Należy zadbać o to, aby zostały rzetelnie niszczone i nikt nie miał do nich wglądu po tym, jak nie będą już nam potrzebne. Z tego względu konieczna nam będzie rzetelna firma, jakiej specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym powinna się odznaczać, aby korzystanie z jej usług było dla nas komfortowe oraz bezpieczne?

W pierwszym rzędzie firma taka musi zapewniać odbiór dokumentacji realizowany wedle wyznaczonej procedury (zobacz: niszczenie dokumentów). Najważniejsze tutaj jest podstawienie pojemników w wyznaczonym przez klienta dniu, tak, aby mógł wszystko dokładnie zapakować. Pełne pojemniki odbierane są przez kierowców, których obowiązkiem jest ich zaplombowanie – rzecz jasna przy kliencie. Do tego odbiór jest potwierdzony na odpowiednim formularzu. Do transportu przeważnie przeznaczone są pojazdy ciężarowe, które pozwalają na jednorazowy odbiór i załadunek przygotowanych pojemników i – co istotne – posiadają system GPS, by można było je w szybki sposób zlokalizować w razie awarii.zerknij tutaj Auto feminizowane nasiona marichuany Auto feminizowane nasiona marichuanyKierowcami mogą zostać jedynie osoby niekarane. Będą właściwie przeszkolone, tak, aby były należycie przygotowane na każdą sytuację i wiedziały, co zrobić np. podczas wspomnianej usterki.

dokumenty

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób odbywa się samo brakowanie dokumentów? Po zdjęciu zabezpieczenia i rozpakowaniu załadunku nad taśmociągiem dokumentacja przekazywana jest do właściwej maszyny pozwalającej na ich mechaniczne zniszczenie. Dokumenty są cięte, mieszane i sprasowane, zaś cały proces jest pod koniec kontrolowany, tak aby upewnić się, że wszystko poszło jak trzeba. Klient dostaje certyfikat zawiadamiający o dokonaniu niszczenia dokumentów. Do tego w wielu firmach zdobyte surowce zostają poddane recyklingowi, aby można je było znowu wykorzystać i przyczynić się do ochrony środowiska.

Niszczenie dokumentów przy pomocy fachowców to gwarancja, że kluczowe dane z firmy bądź dane osobowe klientów nie zostaną ujawnione i firma nie zostanie oskarżona o działalność niezgodną z prawem. Dlatego dobrze jest o to się zatroszczyć, jeśli nie chcemy mieć kłopotów i cieszyć się dalszym, sprawnym funkcjonowaniem.