Na co zwracać największą uwagę przy wyborze nowego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z developerami

Właściwie nie ma osoby, która nie pragnęłaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w teraźniejszych czasach nie jest to wcale takie proste – rzadko kiedy kogoś stać na kupno swojego mieszkania od ręki.

Najczęściej nie mamy właściwej kwoty pieniędzy, która umożliwiłaby pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich wypadkach najczęściej jesteśmy zmuszeni brać w banku kredyt na kupno mieszkania. Jeśli Ty także zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas musisz być wielce czujny. Dobrze zadbać zawczasu o to, aby dobrze ulokować pieniądze – w końcu jest to na tyle wielka suma, że przeznaczenie jej na nieudaną inwestycję bez wątpliwości nie będzie najlepszym pomysłem.

Kiedy szukasz nowego mieszkania, wówczas musisz wziąć pod uwagę parę ważnych spraw. Na początek niezwykle istotna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania znajdujące się dalej od centrum miasta będą niewątpliwie tańsze, jednakże musisz w takich

zobacz więcej

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

przypadkach rozważyć również inne kwestie. Być może bardziej będzie opłacalne kupno mieszkania bliżej centrum – jeżeli przykładowo będziesz miał tak blisko do pracy, że nie będziesz musiał kupować biletu komunikacji miejskiej. Oszczędzony czas jest również nader ważny – nie powinieneś zatem decydować się na przykład na kupno mieszkania w sytuacji kiedy będziesz musiał co dzień dojeżdżać do pracy ponad godzinę.Drugą sprawą, którą bez wątpienia powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, jest to, czy zakupisz je bezpośrednio od dewelopera czy też nabędziesz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania z pewnością będzie o wiele mniejsza, jednak z drugiej strony takie mieszkania najczęściej wymagają generalnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę dużo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie opłacalna. W obecnej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań bardzo zmalały – kiedy zatem chcesz nabyć mieszkanie od dewelopera, teraz na pewno jest na to najlepszy moment.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz znaleźć podobne informacje? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-psychodynamiczna) zaprezentowanego tam materiału.

Gdy chcesz obejrzeć oferty deweloperów w interesującej Cię okolicy, wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (dodatkowe informacje). Wówczas na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz. Być może jakiś developer Wrocław zainteresuje Cię właśnie swoją propozycją?