Moje problemy z hydrauliką

Moje problemy z hydrauliką

Jak wszem i wobec wiadomo, Prawa Murphy’ego to zabawne określenia w formie często jednozdaniowych powiedzeń, celowo ułożonych w mini definicje. Pierwsze prawo zostało ułożone w latach 40 XX w. Zastanawiano się nad Badano kluczową kwestię wpływu grawitacji na biologię człowieka.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak mówi jedna z możliwych wersji żartu na pytanie dziennikarza jak udało się uniknąć ofiar śmiertelnych odpowiedziano, iż wzięto pod uwagę prawo jednego inżyniera tegoż projektu badawczego – Murphy’ego a więc poniższą uwagę:

„Jeżeli coś może się nie powieść, na pewno tak będzie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak znane, że zaczęto wymyślać podobne.

Reguła ta ma zastosowanie w mej łazience. Ilekroć psuje się jakaś bateria umywalkowa (baterie (klikaj) do kranu najwyższej klasy) czy bateria prysznicowa, z pewnością stanie się to w okresie Bożego Narodzenia, powodując w ten sposób, iż na kilka dni mógłbym spokojnie odstawić kawę (z powodu znacznego wzrostu mojego ciśnienia) bowiem wybór takiego elementu nie jest prosty – wybór jest ogromny. Remontując łazienkę mamy możliwość zrealizować swe najbardziej wyszukane pomysły. Musimy jednakże zwrócić uwagę na pewne kwestie natury technicznej, bo możemy kupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy baterię bidetową (baterie do prysznica wysokiej jakości), jednakże bardzo trudnym okazać może się jej zamontowanie w naszej łazience.

Przy wyborze najistotniejsze są dwie cechy: czy bateria jest „stojąca” tzw. stożkowa czy ścienna. Baterie stożkowe są dużo łatwiejsze w zainstalowaniu, ich zaletą jest to, że ich umiejscowienie jest w mniejszym stopniu zależne od tego gdzie przebiega kanalizacja kanalizacji – źródło artykułu doprowadzające wodę, co ogranicza do minimum konieczność rozkuwania dziur w ścianach. Z tego powodu są one najpopularniejsze w nowszych budynkach. Drugi rodzaj to baterie ścienne stosowane najczęściej w starych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak konieczna jest precyzja podczas zainstalowania, bo inaczej czeka nas demolka, a więc i dodatkowe koszta montażu.Trzeba również wziąć pod uwagę, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa cięższa, tym lepiej. Oprócz tego większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.O tym wszystkim – dzięki regułom amerykańskiego inżyniera – trzeba było pomyśleć kiedy smażył się karpik.