Moda na e-papierosy

Moda na e-papierosy

Palenie jest niezdrowe i są nikłe szanse na to, że to się zmieni. Nie mniej jednak alternatywą dla normalnych, kopcących papierosów są ich elektroniczne wersje. To już nie nowość, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, rosnące ceny papierosów i kampanie zwracające uwagę na szkodliwość dymu dla otoczenia – to także sprawiło, że elektroniczny papieros jest modny. To zgrabne urządzenie wpłynęło poprawnie na kontakty palących z rodziną.

Hej, sprawdź to najtańszy market siedlce, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

E-papierosy zwykle są zasilane akumulatorem litowo-jonowym lub zwyczajnie baterią. Są czymś w rodzaju „inhalatorów” nikotyny, dlatego mogą służyć nałogowcom do rzucenia palenia poprzez spokojne pomniejszanie dawek nikotyny. W jakiś sposób są mniej szkodliwe, bo nie dostarczają substancji smolistych, które stanowią rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie e-papierosów
Zmienny ustnik lub kartridż, jest nasączony odpowiednim płynem, który nazywa się e-liquid. Ten właśnie on ma nikotynę (lub nie) i jest podgrzewany przez specjalny mechanizm w czasie zaciągania. Atomizer jest aktywowany przez mikroprocesor, dalej płyn się podgrzewa, tworząc aerozol, wdychany przez palacza.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe objaśnienie tego tematu z wieloma wątkami? Mamy dla Ciebie dobrą informację – wyszukasz je w podanym linku.

Dzięki glikolowi propylenowemu e-papieros może dymić, a w dodatku łatwo dobrać swoje „ulubione smaki”. Płyn można kupić o smaku znanych marek papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale może też być bananowy, a nawet o smaku coca-coli lub whisky. Światełko LED daje wrażenie, że w czasie palenia, e papieros świeci, imitując żar.

Elektroniczne papierosy należy właściwie eksploatować, czyli czasami zasilać i wymieniać atomizery i kartridże. Wydatki na te części są naprawdę niższe niż zapas tradycyjnych papierosów. Warto kupować znane firmy, takie jak Mild.

Plusy e-papierosa
W Polsce elektroniczne papierosy są całkowicie dozwolone i można używać ich raczej we wszystkich miejscach. Szczególnie w knajpach, gdzie jest całkowity zakaz palenia. Nie służą zdrowiu, ale również nie są aż tak szkodliwe, a zdecydowanie mają przewagę nad klasycznymi papierosami. To w dodatku spora oszczędność.