Międzykrajowy przewóz towarów – wyzwanie czy podstawowa działalność? Jak ułatwić sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: producent wyprodukował dla naszej firmy towar, jednak wspólne stosunki z nim zezwalają jedynie na działanie transportowe na opcjach dostawy FOB, także odpowiedzialność za całość przewozu od załadunku na statek trafia do nas. Jak obniżyć płatności i jak najszybciej dowieźć ładunek do kraju?

Posiadamy tutaj kilka sposobów działania. Gdy dostawca nadaje towar na własną rękę, czyli osobiście wybiera spedytora, który dostarczy towar, to możemy sądzić, że nasz transport kontenerowy trafi do Hamburga – poznaj transport kontenerowy . Nie inaczej zdarza się, że agent określi dostawę bezpośrednio do krajowego portu, jednak o wiele łatwiej jest im przeprowadzić dostawę przez Niemcy. W takiej sytuacji po kilku tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i listów przewozowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie i naszemu kierowcy dużo czasu. Zgłaszając transport do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, które bez problemu są respektowane przez krajowe działy księgowości.

transport

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Po zakończeniu czynności nasz kierowca odbiera towar ze składowiska agencji. Priorytetowe jest, by przekonać się wcześniej czy przypadkiem agent nie zgłosił potrzeby zabrania przez kierowcę w samochodzie kilku europalet, które zamieni później na miejscu – poznaj firmę itl-omega .

Obecnie dostęp do aktualnych informacji jest bardzo istotny, więc sprawdź wpis ze strony (https://osadaempatia.pl/jak-pomoc-nastoletniemu-narkomanowi/), ponieważ traktuje on o podobnej tematyce.

Tak dzieje się w chwilach, gdy mamy transport kontenerowy częściowy i nasz asortyment jest jedynie jednym z wielu. Generalnie musimy przyznać, że wparcie, kiedy przeprowadzamy odprawy celne w Hamburgu, jest wielkie. Tak więc od strony agenta, jak i, zazwyczaj, od producenta. Ostatecznie jemu również zależy na tym, by dowieźć nam towar w optymalny sposób. To także warunkuje czy nawiążemy kooperację znów. Dlaczego? Nieraz pojawiają się problemy z niepełną listą załadunkową lub błędami na fakturze. Niestety agencje celne są skrupulatne i doszukają się różnych nieścisłości. Jednocześnie jest to męczące, jednak dzięki temu później nie mamy praktycznie żadnych problemów z odprawą jak i z księgowością.

Z tego powodu właśnie należy mądrze wybierać sposób i opcję dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy finansowo i wybierzmy tą najbardziej pożądaną tak finansowo, jak również w kwestii komfortu dla nas.