Masz pokaźną sumę pieniędzy i chciałbyś je gdzieś ulokować?

Masz pokaźną sumę pieniędzy i chciałbyś je gdzieś ulokować?

Udało ci się zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy? Kupiłeś szczęśliwy kupon w Totolotku? A może po prostu posiadasz wielkie zarobki? Przeciętne oferty finansowe nie są dla ciebie. Dużo banków (w tym również i te z Polski) posiada ofertę osobną dla bogatych klientów – w mowie Szekspira nazywa się to private banking.

Kredyt w gotówce

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Przedstawmy podstawowe właściwości takiej oferty. Po pierwsze, bankowość prywatna charakteryzuje się osobistym podejściem do klienta. Każdym właścicielem rachunku tego sortu opiekuje się fachowiec, który jest odpowiedzialny za oferowanie korzystnych opcji. Należy to podkreślić – osoba, która dysponuje znacznymi aktywami (zwykle powyżej miliona złotych), dostaje specjalnie pod nią wykreowane oferty. W erze kryzysu, kiedy banki mają mniejsze wpływy do skarbców, klient (sprawdź tutaj) zamierzający zainwestować grube sumy jest na wagę złota. Dlatego taka osoba może mieć zapewnione znacznie korzystniejsze warunki niż przeciętny ciułacz, mający konto rozliczeniowe.

Po drugie, bankowość prywatna daje asystę przy inwestowaniu zgromadzonych sum. To oczywiste, że nie warto trzymać bezczynnie dużych sum, rozsądnym wyjściem jest namierzenie jakiejś możliwości, by te kwoty pomnożyć. Specjalista, który jest oddelegowany do holistycznej usługi zasobnego klienta, może wesprzeć przy nabywaniu udziałów różnych spółek na giełdzie. Wiele firm gwarantuje również pomoc przy innych rodzajach inwestycji. Trafnym przykładem jest wkładanie środków w sztukę.

Tertio, private banking (sprawdź więcej: ) to wygodna rzecz. Każdy klient badanie tajemniczy klient ma gwarancję, że jego aktywa są bezpieczne i że może zawsze dostać wsparcie. Banki bardzo cenią zamożnych klientów, więc można spodziewać się najlepszej jakości wsparcia.

Więcej wieści na temat tej usługi dostaniesz, kiedy osobiście przejdziesz się do jakiegoś banku. Należy pamiętać, że bankowość prywatna polega na jednostkowym podejściu, zatem wielu danych nie znajdziesz w broszurach reklamowych albo na stronach online.