Mała firma a sieć komputerowa

Mała firma a sieć komputerowa

Niezależnie od tego czy nasza firma jest bardzo mała, czy średnia trzeba i tak zwrócić uwagę na działanie sieci komputerowej. Nawet Jeśli nie planujemy tworzyć sieci w przedsiębiorstwie, a jedynie zrobić stronę internetową, powinniśmy zapoznać się z ofertami i zakupić serwer.

Komputeryzacja firmy

Autor: Tim Peacock
Źródło: http://www.flickr.com

Który serwer wybrać?

Wiele wielkich korporacji informatycznych oferuje serwery. Nie przerażajmy się markami, tak właściwie duzi gracze proponują nie tylko ogromne i drogie rozwiązania, ale również mniejsze, na które i niewielką firmę stać.

Warto sprawdzić choćby jakiego rodzaju serwery HP są w ofercie. To firma (zobacz slogan reklamowy), która gwarantuje nam doskonałą jakość, niezależnie od tego jak duży serwer chcielibyśmy nabyć. Dobrze jest wiedzieć, że kilka lat temu korporacja HP przejęła 3Com – firmę, która specjalizuje się w wytwarzaniu elementów wykorzystywanych do budowy sieci komputerowych. Jeżeli więc planujemy sieć w swojej firmie, warto poszukać kompleksowego rozwiązania od HP.

Technologie

Autor: Cindy Sue Causey
Źródło: http://www.flickr.com

Gigant dla małych firm

Kolejnym wielkim graczem, który też otworzył się z ofertą do niewielkich przedsiębiorstw jest IBM. Ta firma (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-inwentaryzacja-czyli-spis-z-natury-na-koniec-grudnia-2013-roku) stawia na elastyczność, zdając sobie sprawę, że w mniejszych przedsiębiorstwach infrastruktura IT regularnie się zmienia, rozbudowuje. Serwery IBM są tak konstruowane, by ta elastyczność nie była żadnym problemem i aby wspomagać rozrost każdego niewielkiego przedsiębiorstwa.

Zarządzanie siecią

Gdy mamy taką właśnie, niewielką firmę i sami nie orientujemy się w zagadnieniach IT, dobrze jest zaangażować specjalistę do spraw zarządzania sieciami komputerowymi. To duża inwestycja, lecz na pewno warta rozważenia. Odpowiednio zbudowana i odpowiednio zarządzania sieć, opierająca się na wysokiej klasy sprzęcie może przyczynić się do optymalizacji wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozwoju. Dobrze jest kupować serwery najlepszych firm, bo w przypadku jakichkolwiek problemów mamy zapewnione wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w przedsiębiorstwie odkryj co daje: system do fakturowania na