Macie chęć dowiedzieć się czym są programy lojalnościowe?

Macie chęć dowiedzieć się czym są programy lojalnościowe?

Możemy wyciskać z siebie ostatnie poty. Można harować dniami i nocami. Można wykonywać jeszcze mnóstwo rozmaitych rzeczy, ale zawsze musimy pamiętać o najważniejszym – powodzenie naszego interesu w głównej mierze zależy od zadowolenia naszych klientów, których, naturalnie, najpierw powinniśmy zdobyć.

Próżny będzie nasz trud, jeśli nie znajdziemy nabywców naszego towaru. Stąd też dowolny początkujący właściciel firmy dowolnej branży powinien wykuć podstawowe zasady skutecznego marketingu. To nie jest jedynie dyscyplina naukowa, to cała filozofia. Specjaliści od marketingu, którzy posiadają już spore doświadczenie, potrafią dokonać prawdziwych cudów.

banknot 100dolarowy

Autor: Ryan Schmitz
Źródło: http://www.flickr.com

Stąd też jeśli tylko nasze przedsiębiorstwo może unieść taki ciężar finansowy, nie powinniśmy na takim pracowniku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-vademecum-poczatkujacego-przedsiebiorcy-czyli-jak-napisac-dobry-biznesplan) oszczędzać. Pieniądze włożone w kampanie reklamowe zwrócą się szybciej, niż nas możemy to sobie wyobrazić.

We współczesnym biznesie karierę robi marketing relacji. Teraz nie wystarczy jedynie pokazać się lokalnej prasie, rozwiesić plakaty, czy zrobić reklamę w telewizji. Dzisiejszy klient jest bardzo wybredny i my musimy pierwsi wyciągnąć do niego rękę. Jak sama nazwa wskazuje, ten model marketingu skupia się wytwarzaniu mocnych więzi z naszym klientem. To nie sztuka zdobyć konsumentów. Potem musimy ich jeszcze zatrzymać przy sobie.

Właśnie dlatego zrodziły się programy lojalnościowe. Na pewno każdy z nas ma w portfelu cały plik plastikowych kart. Dostaliśmy je w czasie zakupów w rozmaitych punktach handlowych. To jest właśnie część tego planu. Każda firma, która pragnie zatrzymać przy sobie ludzi, zwabia ich do siebie tym właśnie drobnym gestem. Dostając do rąk kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się częścią elitarnego klubu. Taka informacja cudownie łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i dowartościowani. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo atrakcyjnych promocji, niedostępnych dla pozostałych klientów. Właściciele popularnych sieci wysyłają nam w ten sposób jasny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!