Łóżko rehabilitacyjne i materac bąbelkowy są konieczne dla chorego, jaki ciągle leży

Łóżko rehabilitacyjne, to znaczy szpitalne lub ortopedyczne to z pewnością sprzęt, bez którego osoba przewlekle chora sobie nie da rady. Najbardziej pomocne jest łóżko w rodzaju szpitalnego, czyli „łamane” pod różnymi kątami, przy zagłówku i kolanach.

materac

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno również być zrobione z lekkich materiałów, wysokie, powinno dać się regulować, na kółkach, ażeby nie było kłopotów z przesuwaniem. Odpowiednio także jak ma barierki i tak zwany wysięgnik ręki, który umożliwia choremu na samodzielną zamianę pozycji. Łóżko rehabilitacyjne to jedno z najważniejszych sprzętów, którego zainstalowania jest wymagana opieka na przewlekle chorym. Takie łóżko trzeba ustawić tak, żeby było do niego dostęp z dwóch stron. Łóżko powinno być ustawione w znacznej odległości od okna, by nie narazić chorego na bezpośrednie oddziaływanie powietrza. Mało osób zdaje sobie sprawę, ale i domowe łóżko możemy wymienić na łóżko rehabilitacyjne. Tak się czasem dzieje, jak nie stać nas na sprzęt specjalistyczny. Można więc dostosować do wymagań chorego zwyczajne łózko. Jak można to zrobić? Niezbędne jest łóżko o wymiarach około 190 – 200 centymetrów długości, szerokość powinna wynosić minimum 90 centymetrów, a wysokość 65-70 centymetrów. Ostatni czynnik można uzyskać lokując pod nogami łóżka na przykład drewniane klocki lub cegły (oferta: wejdź).

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty
Brakuje barierek? Korzystnie wykorzystać lekką siatkę.

Czy pewne komentarze na nasz temat owego wpisu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam niezwykle miło, jeżeli dołączysz do nich też swoje opinie.

Zagłówek bez problemu można zrobić, najlepiej z koców ułożonych w kostkę. Wysięgnik, tak zwane lejce czy drabinka jesteś w stanie zastąpić taśmą wykorzystywaną w pracach remontowych z uformowanych uchwytem. Jeśli jesteś w stanie oszczędzić na łóżku to na materacu już nie powinieneś, gdyż od niego w zasadzie zależy, jaki będzie stan chorego. Warto kupić materac bąbelkowy w ofercie na tej witrynie. Jest to materac przeciwodleżynowy, który został stworzony specjalnie dla pacjentów narażonych na ryzyko pojawiania się odleżyn. Takie nieprzyjemne schorzenia są w stanie spotkać pacjentów obłożnie chorych, ciągle leżących. Naszym zadaniem, jako osób opiekujących się takim chorym, jest zagwarantowanie dla niego jak najkorzystniejszych warunków. Możemy powiedzieć, że dobry materac to połowa sukcesu. Inwestycja w nieodpowiedni materac lub oszczędzanie na tym z pewnością skończy się jeszcze bardziej złym stanem chorego.