Leasing maszyn rolniczych – co warto wiedzieć na temat zagadnienia?

Leasing maszyn rolniczych – co warto wiedzieć na temat zagadnienia?

Ciągniki powinny być wygodne i wydajne, powinny być również przygotowane do długotrwałego działania na trudnym terenie. Z tego też powodu są to urządzenia drogie, wielu rolników nie jest w stanie kupić traktora oraz pozostałych koniecznych maszyn rolniczych. W gronie rolników będących w posiadaniu niewielkich użytków rolnych, niezwykle popularne jest wypożyczanie tego rodzaju urządzeń wyłącznie na okres kiedy się ich potrzebuje. Wypożyczalnie z różnych przyczyn odchodzą w ostatnich latach do lamusa.

Na dzień dzisiejszy coraz chętniej posiadacze pól decydują się na leasing ciągników siodłowych jest to dobra sytuacja dla obu stron umowy leasingowej. Jest to raczej tanie rozwiązanie, które zapewnia jednak korzyści producentom maszyn.

maszyny rolnicze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest leasing?Leasing jest formą pożyczki, gdzie elementem pożyczanym jest w tej sytuacji maszyna rolnicza. Osoba będąca leasingobiorcą zobowiązuje się do składania comiesięcznej opłaty o ustalonej wysokości, w zamian za używanie maszyny. Jest to korzystna forma używania tak kosztownych urządzeń, również przez dłuższy czas. Dzięki takiej opcji rolnik może korzystać z drogiej maszyny, której prawdopodobnie nie byłby w stanie kupić. Zasadniczą zaletą wypożyczenia traktora jest stan techniczny maszyny tryskacze przeciwpożarowe – sprzęt w wypożyczalniach często nie należał do najnowszych i najlepszy okres miał już za sobą. Leasing daje możliwość używania najnowszych ciągników dobrych firm w niewiele wyższej cenie.

Inne urządzenia
Poza ciągnikami na polach wykorzystywanych jest dużo zaawansowanych maszyn – kombajny, snopowiązałki i podobne. Sporo z nich pozwala nie tylko zaoszczędzić bardzo dużo czasu w czasie kolejnych etapów uprawy, ale także zwiększyć zbiory poprawiając rentowność uprawy. Są to jednak urządzenia tak samo drogie, a czasami nawet bardziej kosztowne od ciągników. Dlatego producenci maszyn rolniczych często korzystają z opcji oddawania w leasing swoich urządzeń. Leasing maszyn i urządzeń jest równie chętnie wykorzystywany co w przypadku traktorów, szczególnie w przypadku urządzeń (http://www.maragency.pl/kategoria/napowietrzanie/dyfuzory-rurowe/93) najbardziej kosztownych, do jakich należą na przykład kombajny. Leasing umożliwia zaoszczędzenie nie tylko na samym urządzeniu, ale również na podatkach. Wszystkie te cechy składają się na ogromną popularność leasingu.