Który wybrać smar do maszyn? Co jest najważniejsze ? Na co zwrócić uwagę?

Który wybrać smar do maszyn? Co jest najważniejsze ? Na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych, koniecznych czynności, które posiadają związek z przystosowaniem maszyn będzie smarowanie ich. Pośród stałych smarów mamy do wyboru parę rodzajów, ale który wybrać, by wyniki były najdoskonalsze ?

łóżko składane

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od rodzaju maszyny, podzespołu czy stopnia wykorzystania go smarowanie należy stosować właściwą ilość razy. Najważniejsze będzie to, jaki rodzaj smaru zastosujemy, a w tym pomoże nam specjalna instrukcja obsługiwania sprzętu. Smary należy wybrać zależnie od warunków, na jakich będziemy funkcjonować sprzętu, więc najważniejszy jest zakres temperatury pracy. Niezbędny będzie gatunek zagęszczenia w smarze, w szczególności jak poszukujemy zamienników – tutaj.
Najlepiej będzie wybierać smar z identycznym zagęszczaczem, jaki był w smarze zastosowanym przez nas do tej pory. Jak kupujemy smar powinniśmy zwracać uwagę jakie są zalecenia producenta danego sprzętu. Należy poprzez takie coś zrozumieć, by skontrolować jaka będzie rodzaj konsystencji czy gatunek gęstości. Dzięki temu mamy możliwość wybrać taki smar, który będzie zdecydowanie najlepszy. Na polskim rynku jest spora liczba producentów smarów, ale jedynie parę z nich jest godnych zainteresowania. Pewnym z takich producentów będzie z pewnością firma Molykote, smary molykote która ma w ofercie najlepszej jakości smary.

Istnieje na przykład wysokotemperaturowy smar silikonowy przeznaczony do łożysk, przewciernych części, jak także i do części plastikowych oraz gumowych, które są odporne na różne czynniki, jak na przykład zawilgocenie albo utlenianie. Jeżeli wybierzemy taki smar, możemy być pewni, iż na pewno wypełni on pokładane w nim nadzieję, i będzie doskonale się sprawdzał.