Który wózek jezdniowy jest najbardziej pasujący do potrzeb naszej firmy?

Który wózek jezdniowy jest najbardziej pasujący do potrzeb naszej firmy?

Jednym z głównych urządzeń jakie są używane w dużych halach produkcyjnych oraz magazynach są wózki widłowe. Są one bardzo przydatne przy wszelakich robotach rozładunkowych i załadunkowych, a także przy przewożeniu wielu produktów na niedużą odległość. Kupując taki wózek na początku trzeba określić, jakie ma mieć on przeznaczenie. Różnych modeli tych urządzeń jest na rynku dużo i dopiero dokładne rozpoznanie potrzeb pozwoli na wybranie najlepszej oferty. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak duże wyroby będą nim przewożone. Wózki widłowe Poznań mają sporą rozpiętość udźwigu, od kilkuset kilogramów do nawet pięciu ton. Udźwig zależy najczęściej od wymiarów i budowy wózka, z tego też powodu podając ten parametr należy także zwrócić uwagę na jego wielkość. Może się bowiem okazać, że różne wersje wózków z tym samym udźwigiem będą miały różne rozmiary i niektóre z nich mogą być zbyt szerokie do magazynu.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym ważnym parametrem przy zakupie wózka jest rodzaj jego zasilania. Do użytkowania na zewnątrz, na różnych placach oraz halach o dobrej wentylacji doskonale nadawać się będą modele – szczególnie wiarygodne źródło: modele odlewnicze – zasilane silnikiem spalinowym. Są one niedrogie w eksploatacji i użytkowaniu, a ich ważną zaletą jest możliwość ciągłej pracy, z niewielką króciutką przerwą na uzupełnienie paliwa. Ich dużą wadą są spaliny, wydzielane podczas użytkowania, i to wyklucza ten tym wózków do prac w zamkniętych pomieszczeniach. W takim przypadku lepiej się sprawdzą modele akumulatorowe, pracują one niezwykle wydajnie i cicho, lecz co pewien czas wymagają konieczności naładowania.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik do wpisu (http://www.interchemol.com.pl/produkty/wypelnianie-opon/chemolan-xw), a poznasz dane na opisywany wątek, który z pewnością Cię zainteresują.

Ładowanie może trwać nawet parę godzin i należy o tym pamiętać podczas planowania prac urządzenia. Przy zakupie tego typu urządzeń należy również zadbać o to, co się będzie działo jak ulegną one awarii. Sprawny serwis wózków widłowych poznań (widlaki) pozwoli na szybkie i sprawne naprawienie zepsutego urządzenia, a tym samym zmniejszy straty powstałe w wyniku z nieplanowanej awarii. Dlatego też kupując wózek widłowy na pewno należy sprawdzić jak będzie wyglądać kwestia opieki serwisowej. Autor: