Który typ farb nakłada się za pomocą wałka faktorowego?

Który typ farb nakłada się za pomocą wałka faktorowego?

Malowanie ścian w domach albo nawet całych domów, jest bardzo często wykonywaną działalnością wykończeniową. Nie jest ona za skomplikowana.
Jakkolwiek osoby, które dotąd nie miały jakiegokolwiek kontaktu z własnoręcznym wykonywaniem robót wykończeniowych, mogłyby mieć w markecie pewien problem.

farby

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
bieżnik

Autor: Gregorio Puga Bailón
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie tak z tego powodu, że oferta różnego typu farb jest bardzo szeroka. Najbardziej istotne przy wybieraniu farby jest określenie danego zastosowania. W marketach najbardziej popularne są takie, które są rozcieńczalne w wodzie. Stosuje się je wewnątrz pomieszczeń. Ogólnie rzecz ujmując, farby posiadają pewne spoiwo. Różnica pomiędzy różnymi typami farb polega na odmienności w rodzaju zastosowanego spoiwa. Zgodnie z tym co wskazuje nazwa, łączy ono wszystkie pozostałe składniki obecne w farbie. Mogą to być konkretnie rozcieńczalniki lub wypełniacze. Istnieją zatem spoiwa mineralne i organiczne.
Przykładowo spoiwo organiczne (w tym wypadku żywice) mają lakiery – (przejdź do serwisu) emulsyjne. Żywica odpowiada za cechy użytkowe. Takie produkty to również farby akrylowo-lateksowe lub akrylowe. Do farb posiadających spoiwo mineralne zaliczają się natomiast te wapienne albo cementowe. Stosowane są one choćby przez osoby, które są miłośnikami ekologicznego trybu życia. Tego typu produkty określa się jako lakiery – (odsyłam do tego serwisu) strukturalne i nakłada się je przy użyciu wałka fakturowego oraz szpachli. Należy jednak pamiętać o właściwym przyszykowaniu ściany. Znaczną zaletą tego typu farb jest to, że malarz nie jest zmuszony wypełniać małych nierówności.

Ponadto tego typu farby można bez problemu zmyć wodą. Podsumowując: jeżeli chcemy malować nawierzchnię ściany, to musimy ją wcześniej dokładnie wyczyścić i osuszyć.