Którego etui na telefon wymagasz? – sprawdź w e-sklepie.

Którego etui na telefon wymagasz? – sprawdź w e-sklepie.

W dzisiejszych czasach niejeden posiadacz nie rozstaje się ze swoim smartfonem Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii w naszych telefonach mieści się coraz więcej funkcji, które ułatwiają nam życie. Nasza komórka nie jest już tylko zwykłym telefonem, ale staje się powoli poręcznym małym komputerem. Zastanówmy się, czy warto kupić etui, który chroni urządzenie przed zarysowaniami.

Zagrożone smartfony

najlepszy telefon iPhone 4

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że nowe smartfony są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, gdyż mają duże ekrany. Tymczasem prawda jest taka, że prawie wszystkie modele mają ekran wykonany z tzw. gorilla glass. Jest to opatentowany rodzaj szkła, stosowany praktycznie przez wszystkich producentów telefonów a także innych urządzeń, wyposażonych w ekran dotykowy. Dzięki temu ekrany naszych smartfonów są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

Jednakże w większości modeli słabym punktem konstrukcyjnym jest tylna obudowa.

Jest to część, na którym producenci najwięcej oszczędzają. Im tańszy model telefonu komórkowego, tym gorsza i bardziej nietrwała obudowa. Najgorzej sprawdzają się oczywiście te wykonane z plastiku, jednak także te aluminiowe są stosunkowo podatne na zarysowania i otarcia.


Dobierz odpowiednie etui

artystyczne etui na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy jak najdłużej zachować ładny wygląd naszego telefonu, powinno się zakupić tutaj odpowiedni etui. W sklepach z akcesoriami jest całkiem spory wybór tego typu produktów, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Niestety nie ma jednego uniwersalnego modelu etui, ponieważ smartfony mają różne wielkości ekranów. Stąd też przed dokonaniem zakupu sprawdzić parametry naszego telefonu lub po prostu wziąć go ze sobą do sklepu i sprawdzić etui na miejscu.

Inny typ obudowy

Wśród młodych użytkowników bardziej popularne niż tradycyjne obudowy na telefon są obudowy na tylna cześć telefonu. Większość z nas chce mieć stały dostęp do ekranu dotykowego, bez konieczności otwierania i zamykania pokrowca. W obudowach tego rodzaju ekran jest zawsze odsłonięty, gotowy do użycia. Modne obudowy np. na to także ciekawy sposób na spersonalizowanie swojego smartfona.Producenci oferują bowiem obudowy w różnych wzorach, kolorach i kształtach