Kto jest klientem komornika

Kto jest klientem komornika

Coraz częściej odwiedzane miejsce kupowania różnych przedmiotów przeznaczonych do praca, maszyn przemysłowych, pojazdów, działek mieszkalnych, nieruchomości i wielu innych stanowią licytacje komornicze. Przeprowadza się je w całej Polsce. Licytacją zarządza komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, ściślej mówiąc jest to np. komornik (strona polecana w temacie) Rybnik i chce zgłosić do licytacji przedmioty przejęte w wyniku niemożności spłaty długu.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Działalność komornika w procesie ściągania należności od dłużnika jest etapem końcowym, często bywa jedyną formą odzyskania chociaż części długu. Jeśli dłużnik nie jest w stanie wykazać choćby najmniejszej zdolności i chęci wyrównania zadłużenie, komornik przystępuje do czynności egzekucyjnych. nierzadko dług jest na tyle znaczny, że własnością ściąganą przez komornika jest samochód, mieszkanie czy jakaś nieruchomość. Bywa, że jednak są to mniej cenne przedmioty – sprzęty do pracy w biurze, zupełnie nowe produkty przeznaczone na sprzedaż, czy maszyny przemysłowe. Najistotniejszym plusem licytacji komorniczych są niskie ceny licytowanychwystawianych przedmiotów. Najczęściej ceną ,od której rozpoczyna się licytacja, są trzy czwarte właściwej ceny rzeczywistej. Licytacje nie są jeszcze na tyle popularne, by cena podskakiwała znacznie w górę, więc wystawianewłasności czy nieruchomości są okazją dla niejednego klienta.

Województwo śląskie na stronie internetowej licytacji komorniczych w śląskim ma do zaoferowania wiele ruchomości a także domów i działek, których licytacje ogłaszają komornicy z miast takich jak Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik. I tak oto przykładowo na hasło: komornik Rybnik czytamy, że wystawia na licytacji nieruchomości w dobrych miasta, samochód (alarmy samochodowe) i drukarkę za trzy czwarte początkowej ceny.

I tak oto pod hasłem licytacje komornicze śląskie ogłaszanych jest mnóstwo sprzyjających okazji. Do sprzedaży u komornika w Rybniku wystawiane są m. in. specjalistyczne maszyny przemysłowe z zbankrutowanych zakładów pracy, których sprowadzanie z zagranicy z pewnością było kosztowne poprzedniego posiadacza – frezarki, szlifierki, wyrównarki. W ofercie znajdziemy również dużo sprzętów przydatnych w biurze, takich jak komputery, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, których ceny są śmiesznie niskie. Nieco zaskakującym elementem licytacji bywają tzw. inne ruchomości, czyli przykładowo zestaw 1200 koszulek z zabawnymi napisami, czy „inna nieruchomość” – taką nazwą komornik określa działki zajęte budynkami młyna.